Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Перерахунок пенсій з 01 грудня 2021 року

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік» з 01 грудня 2021 року зростуть розміри прожиткового мінімуму для різних категорій населення. Зокрема, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1854 до 1934 гривень або на 80 гривень. Таким чином, мінімальний розмір пенсійної виплати з цієї дати не може бути нижчим, ніж 1934 гривень. Збільшено також максимальний розмір пенсій з 18540 до 19340 гривень.

16:29 30.11.2021

Важливо знати: записи у паперовій трудовій книжці можуть додатково перевірити!

Обчислення страхового стажу проводиться відповідно до статті 24 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон), відповідно до якої страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

09:24 23.11.2021

Про добровільну участь

На сьогодні серед населення Тернопільщини є актуальним питання щодо недостатньої кількості набутого ним страхового стажу. Адже багато громадян досі працюють неофіційно та не укладають трудові договори із роботодавцями. Таким чином за них не сплачується єдиний соціальний внесок (далі — ЄСВ), і відповідно не зараховується необхідний страховий стаж для призначення пенсії у майбутньому. В такому випадку, з метою набуття необхідного стажу для отримання пенсійних виплат, громадяни можуть взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, уклавши відповідний договір, згідно із статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

09:29 15.11.2021

Що варто знати про відкриття е-лікарняних?

Загальновідомо, що з 01 жовтня 2021 року всі заклади охорони здоров’я України перейшли на електронне оформлення лікарняних (листків непрацездатності). Але чи всі добре розуміють, що в собі вміщує поняття «електронний листок непрацездатності», а головне, якою є процедура його створення та направлення до роботодавців?

09:16 08.11.2021

Ще раз про перерахунки пенсій з 01 жовтня 2021 року…

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2020 року № 849 передбачено, що з 01 жовтня поточного року особам, яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік ( тобто 10340,35 грн), щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 гривень у межах зазначеного розміру.

12:19 05.10.2021

Щодо типів декларацій

1. Які типи декларацій існують, коли їх слід подавати і який звітний період вони охоплюють? Законом передбачено чотири типи декларацій суб’єкта декларування:

08:55 05.10.2021

Форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування

Форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування (далі – повідомлення) складається з правил заповнення форми повідомлення та дев’яти розділів, у яких суб’єкт декларування зазначає інформацію про себе та об’єкти згідно із Законом України “Про запобігання корупції” (далі – Закон).

08:54 05.10.2021

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані

1. За якою формою та як подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування? У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме: отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 ПМ (для працездатних громадян), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному вебсайті Національного агентства (ч. 4 ст. 52 Закону).

08:54 05.10.2021

Розмір допомог від Фонду за лікарняними листками зріс на 14%

Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності, що надається Фондом соціального страхування України у разі хвороби, травми, догляду за хворим членом родини, самоізоляції від COVID-19 тощо склав майже 369,65 гривні за підсумками січня–серпня 2021 року.

09:46 22.09.2021