БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

За безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.:(03552) 2-09-50, моб. (067) 130-01-73

або бюро правової допомоги за адресами:

м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

м.Монастириська, вул.Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Права донорів в Україні

Стати донором крові  - почесна місія, яка може врятувати не одне людське життя. 14 червня – Всесвітній день донора крові, яке відзначається у всьому світі та координується Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові. Державою передбачені права та пільги для донорів крові та її компонентів.

11:22 15.06.2021

Право на спадщину співмешканця у цивільному шлюбі.

Цивільний шлюб – доволі поширений вид відносин  між чоловіком та жінкою, який офіційно не зареєстрований воргані ДРАЦС. Чи виникають у такому шлюбі цивільні права та обов’язки, наприклад - право на спадщину одногозі співмешканців, у разі смерті іншого? Детальніше про це  роз’яснюють фахівці Чортківського місцевого центру з надання БВПД.

11:20 15.06.2021

Неправомірно нарахований податковий борг: платити чи ні?

До Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин В., якомуподаткова службанезаконно нарахувала податковий борг в загальному розмірі понад 74 тис. грн., як власнику нерухомого майна – нежитлової будівлі (стайні).

08:20 17.05.2021

«Адвокат допоміг жертві домашнього насильства захистити свої права

Домашнє насильство – злочин, а не «сімейні справи». Для  постраждалої особи  ідентифікувати домашнє насильство та наважитися  звернутися за допомогою – рішення не просте. Даний злочин має властивість повторюватися знову, що може привести до невтішних наслідків. Особи, які постраждали від домашнього насильства мають право звертатися за безоплатною вторинною правовою допомогою, і цим правом потрібно скористатися. Так, жителька Чортківського району, багатодітна матір звернулася до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, оскільки стала жертвою домашнього насильства, а саме психологічного.

08:16 17.05.2021

Сплата пенсійного збору при першій реєстрації авто

Придбали легковий автомобіль, що підлягає першій реєстрації в Україні територіальними органами МВС України - не забудьте сплатити пенсійний збір. Хто є платниками, а кого законодавство звільняє від сплати - розповідають фахівці Чортківського місцевого центру з надання БВПД.

14:03 19.04.2021

Спадкування: що варто знати спадкоємцям

«Ніколи не кажіть, що знаєте людину, якщо не ділили  з нею спадок», - казав швейцарський письменник Лафатер. І він мав рацію, адже спори між спадкоємцями дуже поширене явище.

14:01 19.04.2021

Як в центрі БПД допомогли скасувати понад 10000 гривень боргу та повернути субсидію 89 річній жінці

До Чортківського місцевого центру звернулась пані Надія, 1932 року народження, з приводу припинення виплати житлової субсидії. Для жіночки похилого віку вона була вагомою допомогою, тому рішення управління праці та соціального захисту про її припинення стало неприємною несподіванкою для клієнтки центру. У травні 2019 року жінка звернулась за призначенням субсидії. В ході перевірки заяви та декларації в управлінні праці та соціального захисту порушень не виявили і призначили субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг по квітень місяць 2020 року включно.

10:10 10.03.2021