БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

За безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.:(03552) 2-09-50, моб. (067) 130-01-73

або бюро правової допомоги за адресами:

м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

м.Монастириська, вул.Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Арешт зарплатного рахунку через борги.

До Чортківського бюро правової допомоги надійшло звернення громадянина, в якого з зарплатної банківської картки стягнено кошти в рахунок несплаченого боргу. Чоловік  має заборгованість за кредитом, який він брав в фінансовій установі. Він погоджується, що кредитний договір потрібно виконувати, але його цікавить, чизаконно стягувати кошти із заробітної плати без попередження?

11:46 25.01.2022

Коли чуже житло може стати домівкою

Пані Марія, жителька Чортківського району через суд реалізувала своє право на частину житлового будинку, яка їй не належала, але  вона в ньому проживає та добросовісно користується багато років. Як це стало можливо згідно з законодавством?  Реалізувати право власності на нерухоме майно за набувальною давністю допоміг адвокат системи безоплатної правової допомоги.

11:38 14.12.2021

ДОБІРКА КОРОТКИХ ПРАВОВИХ ПОРАД

Напередодні 10 грудня – Дня безоплатної правової допомоги, приуроченого до Всесвітнього Дня прав людини, фахівці Чортківського місцевого центру  з надання безоплатної вторинної правової допомоги підготували декількакоротких правових порад для громадян, які допоможуть у повсякденному житті:

11:47 09.12.2021

Що таке безоплатна правова допомога?

Виникли правові питання, ви не знаєте куди звернутися за допомогою? Система безоплатної правової допомоги працює для людей, щоб допомогти отриматиправову  інформацію, консультацію та захистити порушені права громадян.

09:23 23.11.2021

Домашнє насильство. Не мовчи!

Проблема домашнього насильства поширене явище, від якого щороку страждає близько  2 млн. українців. Часто домашнє насильство мипов’язуємо з нанесенням ляпасів, стусанів та побоїв особі. Але насправді це поняття значно розширене, адже домашнє насильство може проявлятися по різному: приниження, переслідування, залякування, шантаж,  обмеження волевиявлення особи, позбавлення права користуватися елементами побуту та інш.

09:22 23.11.2021

Чи обов’язкова страховка для виїзду за кордон?

Перед поїздкою в іншу країну, окрім того які речі взяти із собою, слід подумати про страхування. Що ж потрібно знати про страхування для виїзду за кордон розповідає начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Крива.

09:46 10.09.2021

Як отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства?

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельної ділянки із земель державної або комунальної власності - для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара (п. «б» ч.1 ст.121 Земельного кодексу України).Передача земельної ділянки провадитьсябезоплатно один разза рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

09:44 10.09.2021