Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області

Пенсії для заробітчан

Працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області постійно надають роз’яснення через засоби масової інформації. Цього разу в прямому ефірі місцевого УХ-радіо на хвилі 101,1 мала можливість інформувати про особливості призначення та отримання пенсій особами які працюють за кордоном, начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення — Ольга Мандзюк.

09:45 22.09.2021

Особливості виплати пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні

Працівники Головного управління інформують, що виплату пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні врегульовано статтею 48 Закону України № 1058 від 09 липня 2003 року «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Передбачено, що пенсіонеру, який перебуває на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), виплачується 25 відсотків призначеної пенсії. Іншу частину перераховують установі (закладу), в якій він перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховують на їх банківські рахунки і спрямовують виключно на поліпшення умов для проживання в них пенсіонерів.

09:43 22.09.2021

Обчислення страхового стажу

Порядок обчислення страхового стажу та періоди, з яких складається страховий стаж визначено статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

08:28 08.09.2021

До уваги роботодавців та застрахованих осіб!!! Інформація щодо оцифрування трудових книжок!

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” від 05.02.2021 р. №1212-ІХ набрав чинності з 10 червня 2021 року та передбачає перехід на електронний облік трудової діяльності.  Роботодавці та застраховані особи мають 5 років на оцифрування трудових книжок.

07:58 05.08.2021

Перерахунок пенсій військовослужбовцям, учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції Гідності

З метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб Кабінет Міністрів України  14 липня 2021 року прийняв постанову Кабінету Міністрів України № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

09:48 28.07.2021

З 1 липня 2021 року підвищено мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи

1 липня 2021 року набрав чинності Закон України від 29.06.2021 № 1584-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в частині визначення мінімальних розмірів пенсій по інвалідності та розмірів мінімальних пенсійних виплат. Відповідно до закону, з 01 липня 2021 року підвищено мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи.

09:53 07.07.2021

Перерахунок пенсій з 1 липня 2021 року

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік» з 1 липня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб підвищено з 1769 до 1854 гривень або на 85 гривень. Виходячи з цього, мінімальний розмір пенсійної виплати з цієї дати не може бути нижчим, ніж 1854 гривень. Відповідно, збільшено максимальний розмір пенсій до 18540 гривень.

08:34 05.07.2021

Зміни щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повідомляє, що з 10 червня 2021 року набирає чинності Закон України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі".

08:21 11.06.2021

Поновлення виплати пенсії, на виплату якої пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини

Законодавством передбачено, що пенсія виплачується щомісяця, не пізніше 25 числа місяця, за який її виплачують, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України через поштові відділення або через установи банків.

08:32 09.06.2021

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01.04.2021 РОКУ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

Статтею 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) передбачено, що з 1 квітня, без додаткового звернення до органів Пенсійного фонду, проводиться перерахунок пенсій особам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу, або менше 24 місяців страхового стажу, але після призначення/попереднього перерахунку пройшло не менше 2-х років.

08:11 07.06.2021