Новини ГУ ДПС у Тернопільській області

Граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, до 01 серпня 2024 року мають сплатити податкові зобов’язання, визначені у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік.

11:25 20.02.2024

У січні землевласники Тернопільщини спрямували до бюджету майже 45 млн грн земельної плати

Упродовж січня цього року платники податків області забезпечили надходження земельного податку в 44,9 млн гривень. Це перевищило надходження січня 2023 року на 9,4 млн грн або ж на 26 відсотків.

11:20 20.02.2024

Уточнення показників додатків 3 та 4 до уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ

Платники податку, які відповідно до ст. 200 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) мають право на бюджетне відшкодування ПДВ, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та додають до податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) розрахунок суми бюджетного відшкодування (ДЗ) (далі – додаток 3) та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) (далі – додаток 4), форми та порядок заповнення яких затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21).

11:15 20.02.2024

У січні бізнесу Тернопільщини відшкодовано 119 млн грн податку на додану вартість

Упродовж першого місяця цього року суб’єктам підприємницької діяльності – юридичним особам Тернопільщини з державного бюджету відшкодовано грошовими коштами з урахуванням перехідних залишків минулих періодів 119 млн грн податку на додану вартість.

12:20 13.02.2024

Термін подання платниками єдиного податку першої і другої груп декларації платника єдиного податку та строки сплати податку

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 296.2 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.

12:10 13.02.2024

Чи може керівник юрособи надати право підпису податкової звітності в електронному вигляді фізособі, яка на підставі договору здійснює ведення бухгалтерського обліку та не є працівником такої юрособи

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ), законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155) без укладення відповідного договору (п. 42.6 ст. 42 ПКУ).

12:05 13.02.2024

Чи надсилається платнику рішення про автоматичне врахування таблиці даних платника податку?

Відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок), платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника ПДВ (далі – Таблиця) за встановленою формою згідно з додатком 5 до Порядку.

12:00 13.02.2024

До якого контролюючого органу мають право звернутися фізособи (громадяни) для звірки даних щодо плати за землю

Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

10:15 13.02.2024

У якому вигляді (електронному чи паперовому) до Звіту про контрольовані іноземні компанії подають копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії

Відповідно до п.п. 39 прим. 2.5.2 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 851) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2155).

12:25 12.02.2024