Новини ГУ ДПС у Тернопільській області

Заповнення полів заяви за ф. № 1-ОПП юрособою, відомості щодо яких не містяться в ЄДР, у разі зміни місцезнаходження, призначення керівника, головного бухгалтера тощо

Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема, інформація органів державної реєстрації та документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

11:10 07.12.2023

Майже  6,4 млрд грн єдиного внеску спрямували до державних цільових фондів платники Тернопільщини

Упродовж одинадцяти місяців цього року суб’єкти господарювання області сплатили 6 млрд 373,8 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун. Він додав, що порівняно з аналогічним періодом 2022 року сплата зросла на 502,1 млн гривень.

11:05 07.12.2023

Ставки ПДФО для оподаткування доходів фізосіб, отримані від продажу протягом звітного податкового року двох земельних ділянок сільськогосподарського призначення у вигляді часток (паю), які були отримані у спадщину

Відповідно до п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не оподатковується один раз протягом звітного податкового року, за умови перебування такого майна у власності платника податку більше трьох років, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну):

11:00 07.12.2023

Cтавка ПДВ для оподаткування операцій з постачання пального та нафтопродуктів

Відповідно до п. 82 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022 (далі – Указ № 64/2022), затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, але не довше ніж до 01 липня 2023 року, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України бензинів моторних, важких дистилятів, скрапленого газу, біодизелю, палива моторного альтернативного, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, визначеними п. 41 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, яким встановлено ставки акцизного податку на такі товари, а також нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 2709 00 10 00 та 2709 00 90 00, оподатковуються за ставкою у розмірі 7 відсотків.

11:10 01.12.2023

За який рік вперше визначається мінімальне податкове зобов’язання та надсилається податкове повідомлення-рішення фізособі, яка не зареєстрована як ФОП

Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, введено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).

11:05 01.12.2023

Майже 16 тисяч сертифікатів електронного цифрового підпису отримали жителі Тернопільщини в цьому році

Воєнний стан спонукав жителів нашого краю до активного використання електронних сервісів та обмеженого безпосереднього спілкування. А усі можливості Електронного кабінету: від подання звітності, заяв до з’ясування нарахованих та сплачених платежів тощо громадянам надає наявність у них цифрового підпису.

11:00 01.12.2023

Чи може фізособа, яка в поточному році повторно зареєструвалася СГ, обрати спрощену систему оподаткування, якщо в попередньому році перевищено граничний обсяг доходу

Відповідно до п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої-третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1-298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

10:55 01.12.2023

Які налаштування в Android/iOS необхідно зробити СГ при використанні ППРО ДПС та надходженні повідомлення, що ПРРО заблоковано у зв’язку з перевищенням строків роботи в режимі офлайн

Якщо при використанні програмного забезпечення (далі – ПЗ) «ПРРО ДПС» суб’єкту господарювання надходить повідомлення, що програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) заблоковано у зв’язку з перевищенням строків роботи в режимі офлайн необхідно:

10:50 01.12.2023

З 23 листопада 2023 року набрали чинності зміни щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва

23 листопада 2023 року набрав чинності Закон України від 29 червня 2023 року № 3193-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва» (далі – Закон № 3193), яким внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).

12:30 30.11.2023

Понад 4,5 тис. ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном мають підприємці Тернопільщини

Станом на початок листопада цього року кількість діючих ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, виданих Головним управлінням ДПС у Тернопільській області, становить 4571 шт. Зокрема, 2490 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2081 ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими  виробами.

12:20 30.11.2023