Новини ГУ ДПС у Тернопільській області

В який термін та які документи (оригінали чи копії) надає фізична особа – підприємець для проведення документальної перевірки (планової або позапланової)?

Право проведення контролюючими органами, визначеними п.п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), камеральних, документальних (планових або позапланових, виїзних або невиїзних) та фактичних перевірок передбачено п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 та п. 75.1 ст. 75 ПКУ.

11:40 27.11.2023

Мобілізовано ФОП – платника єдиного податку першої-третьої груп: протягом якого строку після демобілізації необхідно сплатити єдиний податок?

Відповідно до абзаців першого та другого п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

11:30 27.11.2023

Оподаткування благодійної допомоги, яка надається міжнародними благодійними організаціями

Відповідно до п.п. 165.1.56 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь:

11:20 27.11.2023

На Тернопільщині власники елітних авто сплатили до бюджету майже 1,8 млн грн транспортного податку

Упродовж січня-жовтня цього року до місцевих бюджетів області надійшло майже 1,8 млн грн транспортного податку. Це перевищило надходження десяти місяців 2022 року на 530,4 тис. грн цього майнового платежу.

11:10 27.11.2023

З 1 жовтня ПДФО від оподаткування грошового забезпечення чи інших виплат, одержаних військовослужбовцями, сплачують до держбюджету

Головне управління ДПС у Тернопільській області з метою реалізації вимог Закону України від 8 листопада 2023 року №3428-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України (далі – Закон №3428) інформує наступне.

09:05 27.11.2023

Землевласники Тернопільщини спрямували до місцевих бюджетів майже 477,7 млн грн земельної плати

За 10 місяців цього року платники податків області забезпечили надходження плати за землю в сумі 477 млн 657 тис. гривень. Це перевищило надходження січня-жовтня минулого року на 140,5 млн гривень.

09:00 27.11.2023

У який термін здійснюється взяття на облік ЮО або ФОП у зв’язку зі зміною їх місцезнаходження (місця проживання) з тимчасово окупованої території України на іншу територію України?

Відповідно до п. 2 ст. 13 Закону України від 15 квітня 2014 року № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 1207) здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами – підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України.

08:50 27.11.2023

Варто пам’ятати: ухилення від сплати єдиного внеску призводить до блокування рахунків, арешт майна, обмеження виїзду за кордон

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплата регулюється Законом України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

08:45 27.11.2023

Щодо оподаткування ПДФО стипендії, яка виплачується докторантам

Відповідно до п. 3 Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року № 261 (далі – Порядок № 261), підготовка осіб в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі здійснюється за рахунок видатків державного бюджету у державних закладах вищої освіти чи наукових установах (державне замовлення) та за рахунок видатків місцевих бюджетів у державних та комунальних закладах вищої освіти чи наукових установах (регіональне замовлення).

08:40 27.11.2023