Новини ГУ ДПС у Тернопільській області

Власники елітних авто сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини понад 2,1 млн гривень

Упродовж 2023 року до місцевих бюджетів області надійшло 2 млн 147,2 тис. грн транспортного податку. Це перевищило надходження 2022 року на 572,1 тис. грн або ж на 36 відсотків цього майнового платежу.

09:43 26.01.2024

Заповнення акцизної накладної при відвантаженні пального з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним, до транспортного засобу, який не є акцизним складом пересувним, та належить отримувачу пального – СГ – неплатнику акцизного под

Акцизна накладна заповнюється за формою та відповідно до Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729 (далі – Порядок № 729).

09:43 26.01.2024

При інтернет-торгівлі необхідно дотримуватися базових вимог податкового законодавства

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що все більшої популярності серед громадян набуває придбання товарів (робіт, послуг) через мережу інтернет. Інтернет-торгівля вабить покупців порівняно нижчими цінами та більш широким асортиментом товарів, ніж може запропонувати традиційна торгівля. Однак, при Інтернет-торгівлі продавці часто забувають, що податкові правила торгівлі однакові для всіх.

14:20 19.01.2024

Щодо встановлення мораторію на проведення податкових перевірок, у тому числі фактичних, у період дії воєнного стану

Законом України від 09 листопада 2023 року № 3453-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» внесено зміни з 08.12.2023, зокрема, до п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо проведення податкових перевірок з 01.12.2023.

14:15 19.01.2024

Яким чином малі виробники виноробної продукції можуть подати в електронному вигляді заяву та документи для одержання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв?

Відповідно до ст. 3 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) для отримання ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв без додавання спирту (вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових) малі виробництва виноробної продукції подають в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді заяву, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. У такій заяві зазначаються:

14:10 19.01.2024

Працівники Тернопільщини отримали понад 13 млн грн заборгованої зарплати

Упродовж 2023 року працівники територіальних органів ДПС у Тернопільській області на спільних з органами місцевої влади засіданнях комісій заслухали керівників шести підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Внаслідок проведеної роботи по усіх підприємствах ліквідована заборгованість із заробітної плати на суму понад 2,5 млн грн, з податку на доходи фізичних осіб – на суму 482,6 тис. грн, з єдиного соціального внеску – на понад 1,5 млн гривень.

11:05 15.01.2024

Земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту: який код за КАТОТТГ вказати у звітності

Форма податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація).

11:00 15.01.2024

Ліквідація ФОП: період за який контролюючі органи можуть проводити документальні позапланові перевірки

Відповідно до п.п. 66.1.1 п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є інформація органів державної реєстрації.

10:55 15.01.2024

У якому полі платіжної інструкції вказується РНОКПП або ЄДРПОУ боржника податків, якщо сплата податкового боргу (крім єдиного внеску) здійснюється іншою ЮО, ФОП або ФО, з метою рознесення сплаченої суми до інтегрованої картки боржника?

Відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання або погасити податковий борг за рахунок будь-яких власних коштів.

10:50 15.01.2024