Новини ГУ ДПС у Тернопільській області

Варто нагадати про єдиний податок для фізичних осіб – підприємців третьої групи

Згідно з абзацом першим п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

14:40 04.01.2024

Понад 7 млрд гривень сплатили на Тернопільщині на соціальні гарантії

Минулого року суб’єкти господарювання Тернопілля сплатили 7 млрд 70,4 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун. Він додав, що порівняно з 2022 роком сплата зросла на 482,7 млн гривень.

14:35 04.01.2024

У яких випадках ФОП – платники ЄП першої-третьої груп, які мають основне місце роботи, подають Додаток 1 до Податкової декларації платника єдиного податку

Відповідно до частини шостої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування  (крім електронних резидентів (е-резидентів), зокрема, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

14:30 04.01.2024

Чи оподатковується ПДФО сума виплат чи відшкодувань, що здійснюються за рішенням професійної спілки на користь члена такої професійної спілки?

Відповідно до п.п. 165.1.47 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума виплат чи відшкодувань (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовими договорами), що здійснюються за рішенням професійної спілки, її об’єднання та/або організації професійної спілки, прийнятим в установленому порядку, на користь члена такої професійної спілки протягом року. Така сума сукупно не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п. п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн), що у 2024 році складає 4240,00 грн (3028,00 грн х 1,4).

14:25 04.01.2024

Оновлення інформації про зміну податкової адреси в Електронному кабінеті

В Електронному кабінеті адреса реєстрації та/або фактичного проживання відображається у режимі «Загальна інформація про платника» меню «ЕК для громадян». У зазначеному режимі зміна інформації про адресу відбувається автоматично наступного робочого дня після дати формування повідомлення про результати обробки Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків – форма № 5ДР, у якому заявник інформується про внесення змін в реєстраційні дані.

10:55 29.12.2023

До бюджету від підприємств Тернопільщини надійшло 28,3 млн грн екологічного податку

За 11 місяців цього року суб’єкти господарювання Тернопільщини, які здійснюють викиди забруднюючих речовин, перерахували до бюджетів усіх рівнів 28,3 млн грн екологічного податку. Порівняно з аналогічним періодом 2022 року надходження зросли майже на 5,2 млн гривень.

10:50 29.12.2023

Чи є платником рентної плати за спеціальне використання води СГ, який використовує воду, отриману шляхом забору з криниці у власній господарській діяльності та для санітарно-гігієнічних потреб?

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – рентна плата) є, зокрема, первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів.

10:45 29.12.2023

Як заповнюється рядок «порядковий №» податкової декларації з податку на нерухомість

Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 10.11.2022 № 371) (далі – Декларація), передбачає заповнення рядка «порядковий №» Декларації із зазначенням у рядку 1 заголовної частини Декларації типу Декларації: «звітна», «звітна нова» або «уточнююча».

10:40 29.12.2023

Відрядження протягом доби здійснено як на території України так і за її межами: який розмір добових враховується при визначенні об’єкту оподаткування ПДФО

Відповідно до п.п. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 ПКУ.

10:15 22.12.2023