БЕЗОПЛАТНА ПРАВНИЧА ДОПОМОГА

Соціальна допомога в період воєнного стану

Державна соціальна допомога виплачуватиметься протягом дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування. Під час воєнного стану не потрібно звертатися за її перепризначенням або підтвердженням права на її отримання (постанова кабміну https://bit.ly/3Kq5WNI)

14:18 11.04.2022

Як зареєструвати новонароджену дитину, якщо пологи відбулися поза межам закладу охорони здоров’я

Через збройну агресію росії породіллі в Україні часто не можуть дістатися до закладів охорони здоров’я для запланованих та безпечних пологів, а вимушені народжувати у сховищах, вдома або інших непристосованих для цього місцях.

14:16 11.04.2022

Як не стати жертвою торгівлі людьми

Багато українців через напад росії на Україну змушені покидати свою домівку та вирушати за кордон для пошуку безпеки. Але потрібно пам’ятати про те, що люди в уразливому стані  можуть стати жертвами торгівлі людьми.

15:05 28.03.2022

Адвокат допоміг дитині отримати пенсію по втраті годувальника

Відсутність свідоцтва про смерть особи обмежує рідних у реалізації прав та соціальної підтримки, наприклад отримання пенсії в разі втрати годувальника. В подібній ситуації опинилася неповнолітня Марія, в якоїпомер батько,перебуваючи на заробітках за кордоном.

15:04 28.03.2022

Хто такі колаборанти і яка для них передбачена кримінальна відповідальність?

15 березня в Україні набрав чинність Закон України від 3.03.2022 № 2108-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність».

14:52 21.03.2022

Як отримати безоплатну правову допомогу по телефону?

Єдиний номер контактного центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 в умовах воєнного стану для громадян України став найоперативнішим і найдоступнішим способом отримання правової інформації.

14:49 21.03.2022

Люди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є внутрішньо переміщеними особами.

Нагадуємо, що згідно з Законом України "Про безоплатну правову допомогу", внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складенні документів процесуального характеру.

16:07 17.03.2022