БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Дата: 25.07.2023 08:43

10 квітня 2023 року Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги”, який передбачає, зокрема розширення категорій фізичних осіб, які мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу.

Безоплатна вторинна правнича допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Відтепер особи, які постраждали від торгівлі людьми, мають право на правничі послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13  Закону України „Про безоплатну правничу допомогу”, з питань, пов’язаних із захистом їхніх прав, визначених Законом України „Про протидію торгівлі людьми”, а саме:

здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

складення документів процесуального характеру.

На сьогоднішній день закон перебуває на підписі у Президента України.

Прийняті зміни набирають чинності через 90 днів з дня опублікування закону.

Довідково

Згідно із Законом України „Про протидію торгівлі людьми” особа, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та особа, якій вже встановлено статус, має право на безоплатне одержання різного виду допомоги, зокрема правової допомоги, незалежно від місця проживання.

Постраждалі від сексуального насильства можуть отримати допомогу

Війна принесла величезні страждання українцям та українкам, особливо мешканцям громад, які перебували в окупації. Багато з них пройшли страшні випробування, хтось і сексуальне насильство з боку окупантів.

Важливо знати, як можна допомогти цим людям, куди звертатися і на що варто розраховувати. Усе це перераховано в інфографіці.