Програма підтримки підрозділів ДСНС

Термін реалізації Програми

2022 - 2025 роки

7.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні

Бюджет Білобожницької сільської ради

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

40 000 грн.( 10 000 грн. на рік.)

IІ. Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма

Законом України «Про пожежну безпеку» визначено, що забезпечення пожежної безпеки є невід’ємною частиною реалізації державної політики щодо охорони життя та здоров'я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища.

Часткова відсутність джерел протипожежного водопостачання у населених пунктах та на об’єктах територіальної громади призводить до того, що значна кількість пожеж ліквідується із залученням додаткових сил та засобів. Це збільшує масштаби пожеж, час, фінансові витрати на їх ліквідацію та збитків від них.

Основними причинами неналежного стану протипожежної безпеки в населених пунктах громади є:

- обмежене фінансування заходів, спрямованих на забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів, низький рівень матеріально-технічного оснащення підрозділів державної та місцевої пожежної охорони;

- відсутність , в частині населених пунктів громади , джерел протипожежного водопостачання з облаштованими шляхами доїзду та місць забору води.

Стан пожежної безпеки в населених пунктах територіальної громади є реальною загрозою для їх населення і потребує розроблення та реалізації комплексних довгострокових заходів, які повинні здійснюватися програмним методом.

ІII. Мета Програми

Метою Програми є забезпечення захисту жителів населених пунктів територіальної громади, підвищення рівня протипожежного захисту та створення механізму й умов для реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки та цивільного захисту на сучасному етапі розвитку. Посилення пожежної безпеки, організація гасіння пожеж та зменшення їх негативних наслідків.

ІV. Обґрунтування шляхів та засобів розв'язання проблеми,

строки виконання Програми

Розв’язання проблеми забезпечення пожежної безпеки полягає у комплексному та поетапному вирішенні ряду питань у даній сфері протягом 2022 - 2025 років за рахунок дотримання вимог нормативних документів з питань пожежної безпеки на всіх рівнях функціонування об’єктів і населених пунктів, підвищення ефективності управління з боку Білобожницької територіальної громади у частині забезпечення пожежної безпеки, зміцнення ресурсної бази. Це призведе до гарантованого захисту жителів сіл та навколишнього природного середовища від пожеж і їх наслідків.

V. Завдання Програми та результативні показники

5.1. У рамках Програми передбачається здійснення заходів відповідно до наступних пріоритетних напрямків:

- проведення щорічного аналізу стану забезпечення пожежної безпеки в населених пунктах громади, на підприємствах, в установах, організаціях та розробка комплексних планів заходів щодо запобігання пожежам і загибелі на них людей.

- забезпечення протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей, зокрема: дитячих дошкільних і навчальних закладів, лікувальних закладів, культових будівель та споруд, закладів відпочинку, розважальних закладів.

- організація навчання населення правилам пожежної безпеки.

- забезпечення протипожежного водопостачання населених пунктів та об’єктів, проведення ремонту несправних пожежних гідрантів та водойм.

- організація пожежно - профілактичних заходів та гасіння пожеж у лісових масивах та на сільськогосподарських угіддях.

Результатами виконання передбаченого Програмою комплексу заходів щодо попередження виникнення пожеж та організації протипожежного захисту об’єктів і населених пунктів є:

- забезпечення пожежної безпеки населених пунктів громади;

- зниження ризиків виникнення пожеж та загроз, пов’язаних з пожежами, небезпечними для життя і здоров’я громадян, створення сприятливих соціальних умов життєдіяльності населення;

- зменшення на об’єктах і в населених пунктах кількості пожеж, загибелі та травмування на них людей, економічних втрат і матеріальних збитків від їх наслідків;

- своєчасне виявлення осередків загорянь, оповіщення про них людей та підрозділів пожежної охорони, видалення продуктів горіння за допомогою систем протипожежного захисту;

- забезпечення достатньої кількості вогнегасних речовин для локалізації та ліквідації пожеж шляхом подачі води до осередків пожеж від пожежних гідрантів, внутрішніх протипожежних водогонів, природних і штучних водоймищ, інших інженерних споруд водопостачання.

VІ. ФІНАНСУВАННЯ

Джерелом фінансування Програми є кошти  бюджету Білобожницької сільської ради, кошти підприємств, установ усіх форм власності, благодійні внески юридичних та фізичних осіб.

Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання програми

2022 рік

2023 рік

2024 рік

2025 рік

Обсяг ресурсів, всього,

у тому числі:

10 000 грн

державний бюджет

обласний бюджет

сільський бюджет

10 000 грн

кошти інших джерел

Секретар ради                                      Задорожна Н.В.