БІЛОБОЖНИЦЬКА ГРОМАДА
Чортківський район, Тернопільська область

Програма із забезпечення формування резервного фонду на випадок виникнення надзвичайних ситуацій на території Білобожницької територіальної громади

ПРОГРАМА

із забезпечення формування резервного фонду

 на випадок виникнення надзвичайних ситуацій на території Білобожницької територіальної громади

 

I.Загальні положення

 

Державна політика у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру здійснюється на принципах пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя та збереження здоров’я людей і довкілля.

Враховуючи те, що надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, як правило, виникають несподівано та потребують швидкого реагування, заходи для ліквідації їх наслідків повинні бути спланованими.

Аналіз надзвичайних ситуацій свідчить, що їх загальна кількість за останні роки не зменшується, а навпаки – збільшується. Наявність місцевого матеріального резерву дозволяє аварійно-відновлювальним силам своєчасно виконати заходи, спрямовані на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій, надання термінової допомоги постраждалому населенню.

Вищевказане дає змогу зробити висновок, що створення місцевого матеріального резерву є життєво необхідним, оскільки забезпечує матеріальну основу для оперативного проведення першочергових робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, забезпечення зниження матеріальних збитків та зменшення кількості можливих втрат населення.

 

II. Правова основа Програми

 

Правовою основою Програми є чинне законодавство України:

  • Конституція України;
  • Кодекс цивільного захисту України
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 «Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків».

 

III. Мета і основні завдання програми, керівні документи

 

Основною метою Програми є створення та використання у разі необхідності резерву матеріально-технічних засобів, які повинні спрямовуватись на забезпечення заходів із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, яка досягається шляхом виконання наступних завдань:

- створення резервів згідно з номенклатурою та обсягами накопичення матеріально-технічних засобів місцевого резерву з метою їх залучення для здійснення запобіжних заходів у разі загрози або можливості виникнення надзвичайних ситуацій;

- матеріально-технічної підтримки аварійно-рятувальних дій при ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру;

- матеріального забезпечення проведення першочергових та невідкладних відновлювальних робіт;

- надання громадянам, постраждалим від наслідків надзвичайних ситуацій, матеріальної допомоги для забезпечення їх життєдіяльності;

Основне завдання програми створення місцевого матеріального резерву - створити достатній запас матеріальних засобів, виходячи з максимально прогнозованої надзвичайної ситуації, для ефективного реагування в короткий термін,на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації.

 

IV. Фінансове та матеріальне забезпечення Програми

 

Забезпечення створення, утримання та поповнення резервів здійснюється:

1. Місцевого резерву – за рахунок коштів місцевого бюджету у межах фінансових можливостей;

2. Створення, утримання та поповнення резерву може здійснюватися за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об’єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел у вигляді грошових коштів (на рахунок Білобожницької сільської ради з приміткою «Надходження з метою поповнення матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Білобожницькій сільській раді» ), або у вигляді матеріальних цінностей шляхом подання відповідної заяви із оформленням матеріальних актом приймання –передачі.

 

V. Очікувані результати Програми

 

Результатом виконання Програми має стати створення місцевого матеріального резерву з метою використання його в разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків.

Виконання Програми дасть змогу використовувати матеріальні резерви для:

  • здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;
  • ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків;
  • проведення невідкладних відновлювальних робіт.

 

VI. Термін дії програми, фінансове забезпечення

та процедура виділення коштів.

Програма розрахована на 4 роки: з 2022 року по 2025 роки.

Загальна сума коштів на програму передбачає фінансування з бюджету Білобожницької сільської ради на загальну суму 200 000 грн.

Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання програми

Етапи виконання програми

2022 рік

Етапи виконання програми

2023 рік

Етапи виконання програми

2024 рік

Етапи виконання програми

2025 рік

1

2

3

4

5

Обсяг ресурсів, всього,

у тому числі:

50 000 грн

50 000 грн

50 000 грн

50 000 грн

державний бюджет

-

-

-

-

обласний бюджет

-

-

-

-

 сільський бюджет

50 000 грн

50 000 грн

50 000 грн

50 000 грн

кошти інших джерел

-

-

-

-

 

Процедура виділення коштів передбачає наступні етапи:

    1. - Надходження листа від підрозділу ДСНС (або іншого уповноваженого органу у цьому питанні).

- Прийняття рішення комісією з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Білобожницької сільської ради.

    1. Проведення оплати зазначеної потреби згідно даних зазначених у листі або рішенні комісії з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Білобожницької сільської ради зазначених в п.1.
    2. Комісійна передача (комісія створюється розпорядженням Білобожницького сільського голови з однієї сторони та керівником відповідного підрозділу з іншої сторони ) ТМЦ відповідному підрозділу чи організації на безоплатній основі шляхом підписання Акту приймання – передачі в двох екземплярах. По одному екземпляру кожній з сторін.

 

                          Секретар ради 

                     Задорожна Н.В.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь