На Тернопіллі 170 людей з інвалідністю потребують працевлаштування. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації!

Дата: 05.07.2024 08:40

Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медикосоціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.

За початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 519 осіб з інвалідністю (серед них 44 учасників бойових дій, 46 ВПО), з них 454 - мали статус безробітного; 121 – працевлаштовано, 26 - проходили професійне навчання; 16 - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру; 19 – отримали ваучери на оплату навчання.

На сьогодні шукають роботу 170 безробітних з інвалідністю. Роботодавці області пропонують 110 вакансій для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні водії (22 вакансії – із зарплатою до 30 тис. грн), продавці різної спеціалізації (14 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), підсобні робітники (6 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), лікарі різної спеціалізації (4 вакансії, зарплата до 15 тис. грн), інженери різної спеціалізації (4 вакансії – із заробітною платою до 8,1 тис. грн) та слюсарі з ремонту рухомого складу (4 вакансії, зарплата до 9,2 тис. грн).

Роботодавці, які працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати:

1. Компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I чи II групи. ЇЇ граничний розмір: 106,5 тис. грн - якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи, 71 тис. грн - за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи.

2. Компенсацію 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року. розмір компенсації становить 8000 гривень. Щоб отримати цю компенсацію, роботодавець протягом двох місяців з дня працевлаштування людини з інвалідністю має подати заяву до центру зайнятості.

3. Компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які були прийняті на роботу після початку повномасштабної агресії. Це компенсація мінімальної заробітної плати, тобто 8 тис. грн. Максимальна тривалість компенсації – 6 місяців.

Подати документи можна в електронній формі через портал Дія.

За більш детальною інформацією зверніться у Чортківську філіюТернопільського обласного центру зайнятості за адресою вул. Хичія Івана, 1, м. Чортків, Тернопільська обл., в Telegram: t.me/chor_tr або за тел.: (0352) 40 58 54