26 КВІТНЯ – РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Дата: 26.04.2024 08:32

Сьогодні, 26 квітня 2024 року, відзначають 38-і роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці.

Саме у цей день 1986-го року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС відбулися два теплові вибухи, які повністю зруйнували реактор, у результаті чого відбулось виверження радіоактивних речовин. Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила території багатьох країн. Наслідки тієї страшної аварії досі відчувають на собі і природа, і люди.

Для її ліквідації було залучено сотні людей, які виявили неабияку мужність та самовідданість, виконуючи свій професійний і громадянський обов'язок. У цей день ми вшановуємо пам’ять персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, учених, медиків, та всіх, хто брав участь у ліквідації наслідків цієї аварії.

Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Радянська влада робила все, щоб приховати від світу наслідки катастрофи. КГБ організувало стеження ледь не за кожною людиною: що думає, що говорить. Але наслідки виявились занадто масштабними.

Нинішня поведінка росії знову ставить світ на межу катастрофи. Не тільки Україна, а й увесь світ повинен кинути всі сили, щоб зупинити кривавого агресора!

Чорнобильська катастрофа нагадує всім про ту відповідальність, яку людство несе за долю всієї планети!