У РИДОДУБАХ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ТА ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Дата: 11.03.2024 17:15

У неділю, 10 березня, у селі Ридодуби відбувся благодійний захід на підтримку ЗСУ «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!», присвячений 210-й річниці з дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА, а також 10-й річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

На початку заходу біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбулася поминальна панахида, в ході якої були згадані загиблі Герої Небесної Сотні, а також сучасної російсько-української війни. Учні та учениці Ридодубівської гімназії продекламували декілька безсмертних шедеврів з творчості Великого Кобзаря, а у виконанні народного аматорського хору «Відгомін» Білобожницького будинку культури прозвучав Шевченків «Заповіт».

Після цього у приміщенні СБК с. Ридодуби з благословення та молитви всечесних отців Михайла КРАВЧУКА та Любомира ФІНКОВСЬКОГО розпочався благодійний концерт на підтримку ЗСУ, який включав:
-  Виступ народного аматорського хору «Відгомін» Білобожницького будинку культури під керівництвом хормейстера Василя ГРАДОВОГО та керівника оркестрової групи Василя МАНДЗІЯ;

-  Хореографічні, театральні та вокальні номери Ридодубівського будинку культури;

-  Вокальні номери, підготовлені працівниками культури Білобожницької громади.

Наприкінці заходу з вітальним словом до присутніх виступили секретар Білобожницької сільської ради Надія ЗАДОРОЖНА, а також начальник гуманітарного відділу Галина ЧАЙКІВСЬКА, у виконанні якої прозвучав один з великих пророчих Шевченкових віршів - «Розрита могила».

Безпосередньо під час концерту художниця-початківець із села Ридодуби Ангеліна ХРАПА написала чудову картину, на якій, в образі тендітної, але мужньої жінки, зобразила Україну, яка, попри біль, незламно стоїть, стримуючи агресію. Дана картина виставлена на аукціон, кошти виручені з якого, будуть перераховані на потреби ЗСУ.

За підсумками благодійної акції спільними зусиллями вдалось зібрати суму в розмірі 8 020 гривень, яку направлено на потреби військовослужбовців із села Ридодуби.

Тематичні виставки у приміщенні будинку культури були підготовлені бібліотекою села Ридодуби.

Нехай Шевченкові слова і подвиги наших Героїв не дадуть нам забути про те, якою великою ціною Україна здобуває волю, незалежність і право перебувати на своїй, Богом даній землі під знаменами власної держави!

Назавжди у нашій пам’яті!