«Ти як?» - Всеукраїнська програма ментального здоров’я

Дата: 03.10.2023 09:16

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініціаторкою якого є Олена Зеленська, психолог Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості про тренінг для працівників БО «Дім Милосердя» з метою  інформування про базові техніки самодопомоги та первинної підтримки в кризових ситуаціях.

Практичні вправи для заспокоєння дихання «Дихання дракона», «Дихай по квадраті», «Квітка - торт»; знаходження точок опори «Заземлення»; вправи на включення когніцій «5,4,3,2,1» - це ті техніки, які допомогли присутнім миттєво повернути себе до дійсності, впоратись з подоланням напруги та негативу.

Також присутні ознайомились з основними пунктами протоколу первинної підтримки у кризових ситуаціях «VIVO». Та індивідуальним кодом адаптації, використання моделі BASIC PH.

Проблеми можуть наростати непомітно, вони впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам. Сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, розуміти що зі мною відбувається та вміти допомогти собі і оточуючим піклуватися про свій внутрішній стан – ось головні цілі даної програми.

Ці знання – відповідь на виклики життя у військовий час. Відновимо людину – людина відновить все!