БІЛОБОЖНИЦЬКА ГРОМАДА
Чортківський район, Тернопільська область

Інформація по запобіганню шахрайству, зокрема шляхом використання соціальної інженерії (фішингу)

Дата: 31.08.2023 08:28
Кількість переглядів: 84

Фото без опису

З метою уникнення подальшого шахрайського заволодіння коштами громадян, у тому числі шляхом використання соціальної інженерії (фішингу) доводимо до жителів громади інформацію від Чортківської окружної прокуратури.

 

У зв’язку  зі стрімким ростом злочинності, пов’язаної із шахрайством, Чортківською окружною прокуратурою спільно з Чортківським районним відділом поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проведено вивчення стану протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаним із шахрайським заволодінням коштами громадян, у тому числі шляхом використання соціальної інженерії (фішингу), в Чортківському районі.

 

В ході вивчення встановлено, що складна соціально-економічна ситуація в умовах воєнного стану в державі зумовила поширення шахрайських дій, в тому числі з використанням соціальної інженерії (фішингу), отримання зловмисниками у держателів платіжних карток їх реквізитів та іншої конфіденційної інформації шляхом імітації у кіберпросторі реальних державних соціальних програм, надання допомоги міжнародними благодійними організаціями, розміщення фіктивних пропозицій у соціальних мережах та інтернет-платформах про продаж військового спорядження.

 

Наявна практика, коли шахрай, використовуючи реальні оголошення про продаж товарів в інтернет-магазинах, соціальних мережах («OLX», «Prom», «Instagram» тощо), вводить в оману покупця (потерпілого), який виклав оголошення про намір придбання товару, надсилає потерпілому посилання щодо оформлення доставки, а потерпілий, перейшовши за цим посиланням, самостійно заповнює реквізити своєї банківської картки та інші конфіденційні відомості, які надалі використовує шахрай.

 

Слід наголосити, що кричущими є факти вчинення зазначених кримінальних правопорушень неповнолітніми. Дані випадки є непоодинокими на території Чортківського району Тернопільської області.

 

Існують випадки заволодіння коштами громадян, коли здійснюється протиправне перерахування з банківських рахунків грошей без відома та прямої участі власника на інші (підконтрольні правопорушнику) рахунки або карткові рахунки операторів мобільного зв’язку з подальшим їх переведенням у готівку та привласненням.

 

У зв’язку із розвитком технологій дуже поширеними стали випадки вчинення шахрайств шляхом отримання телефонного дзвінка від шахрая, коли потерпілий обов'язково вчиняє певні дії, через які з його карткового рахунку буде знято кошти. Найпоширеніший приклад - виконання шахраями ролі співробітників служби безпеки банку, відділу моніторингу, Національного банку. Служби безпеки, Національної поліції, Пенсійного фонду України.

 

У порівнянні з 2022 роком спостерігається виникнення нового виду шахрайств - під приводом надання різного роду послуг, а також поширення шахрайств під видом надання допомоги знайомим та родичам.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь