Безоплатна правова допомога в умовах воєнного стану
Під час війни у людей виникаєбезлічправовихпитань:
- як перетинатидержавний кордон?
- як платитикомуналки?
- як отримати статус ВПО абобіженця?
- як захистититрудові права?
На всіці та іншізапитання вам дадутьвідповідьюристисистемибезоплатноїправовоїдопомоги, а окремимкатегоріямще йдопоможутьзахиститисвої права в суді.
Як отриматибезоплатнуправовудопомогу?
Телефоном:
За номером 0 800 213 103 надаютьсяконсультації та роз’яснення з правовихпитань, додатковівідомості про наданнябезоплатноїправовоїдопомогитощо. Дзвінки у межахУкраїнибезкоштовні. Дзвінки з-за кордону – за номером +38 (044) 363 10 41 (вартістьдзвінка за тарифами оператора).
Онлайн
Отримати онлайн правовудопомогуможна у кабінетіклієнта на сайтісистеми БПД, у мобільнихзастосунках «Безоплатнаправовадопомога» або «Твоє право», у Телеграм та Вайбер. Посилання тут - https://linktr.ee/legalaid.gov.ua
У бюро правовоїдопомоги та в консультаційних пунктах
Система БПД маєрозгалужену мережу по всійУкраїні. На жаль, через військовідіїчастина бюро правовоїдопомогизакрита.Проте бюро правовоїдопомогипрацюють, де тількицеможливо.
Працівникисистеми БПД працюють і в консультаційних пунктах: у приміщенняхорганівдержавноївлади, місцевогосамоврядування, соціальногозахистунанесення, спеціалізованихустанов, місцях компактного розміщеннявнутрішньопереміщенихосіб, у тих регіонах, де не ведутьсябойовідії.
Подивитисярозташування, номерителефонівтаактуальнуінформацію про режимироботи бюро правовоїдопомогиможна на ????мапі: https://bit.ly/bpd_buro. Там же є графікроботиконсультаційнихпунктів.
Найновішіправовінорми у формівікі-статей можнапереглянути на платформіWikiLegalAid (https://wiki.legalaid.gov.ua). Там є роз’яснення простою мовоющодо прав громадян та порядку їхреалізації; зразкидокументів; посилання на судову практику, цілийрозділприсвячено нормам, пов'язанимізвоєнним станом в Україні.
?Довідково.
-Безоплатнаправовадопомога – ценаданняправовихпослуг, щогарантуються державою та повністюфінансуються за рахуноккоштів ???????? Державного бюджету України.
-Безоплатнапервиннаправовадопомога (БППД) – цеінформування людей про їхні права та щоробитиякщо, вони порушені. Ценаданняправовоїінформації, консультацій і роз’яснень з юридичнихпитань. Цескладеннязаяв, скарг, іншихдокументів правового характеру, крімпроцесуальних. Право на безоплатнупервиннуправовудопомогумаютьусігромадяниУкраїни.
- Безоплатнавториннаправовадопомога (БВПД) – цезахист, здійсненняпредставництваінтересівосіб у судах, іншихдержавних органах, органах місцевогосамоврядування, перед іншими особами; складеннядокументівпроцесуального характеру. Право на БВПД маютьсоціальнонезахищенікатегоріїгромадян – малозабезпечені, люди з інвалідністю, ветерани війни, члени загиблих захисників Україн, внутрішньопереміщені особи, постраждалівіддомашньогонасильства, діти та інші особи, визначені законом «Про безоплатнуправовудопомогу» (https://bit.ly/3dSxQBa).