БІЛОБОЖНИЦЬКА ГРОМАДА
Чортківський район, Тернопільська область

Як отримати земельну ділянку для ведення індивідуального садівництва?

Дата: 24.06.2021 09:07
Кількість переглядів: 545

Фото без описуГромадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва у розмірі не більше 0,12 гектара.

Іноземці та особи без громадянства, а також юридичні особи, можуть користуватися земельними ділянками для ведення індивідуального або колективного садівництва на умовах оренди (ст. 35 Земельного кодексу України).

Відповідно до пункту «а» частини 3 статті 22 Земельного кодексу України – земельні ділянки для садівництва відносяться до земель сільськогосподарського призначення.

Земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для:

  • закладання багаторічних плодових насаджень,
  • вирощування сільськогосподарських культур,

Правом щодо передачі земельної ділянки для садівництва, безоплатно у власність можна скористатися один раз.

Відповідно до частини 1 статті 116 Земельного кодексу України, громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

З метою оформлення права власності на земельну ділянку необхідно звернутисядо відповідного органу місцевого самоврядування (міської, селищної, сільської ради), який передає земельні ділянки комунальної власності у власність із клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва. Дане клопотання подається особисто до органу місцевого самоврядування або направляється поштою рекомендованоюкореспонденцією.

У клопотанні зазначаються та додаються:

  • цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
  • графічний матеріал, на якому зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (викопіювання з планово-картографічних матеріалів);
  • копію документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України);
  • погодження землекористувача (у разі припинення права користування земельною ділянкою, що перебуває у користуванні інших осіб);
  • документ що підтверджує право на пільги при отриманні земельних ділянок.

Забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, якіне передбачені статтею 118 Земельного кодексу України.

Інформацію підготували фахівці відділу «Монастириське бюро правової допомоги»Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Єдинийтелефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь