Додаток № 2 до рішення виконавчого комітету Білобожницької сільської ради №__ від 17 травня 2021 року № 81
Додаток № 2
до рішення виконавчого комітету
Білобожницької сільської ради №__
від 17 травня 2021 року № 81
Положення
про постійну комісію з питань поводження з безхазяйними відходами на території Білобожницької сільської ради
І. Загальні положення
1.1. Це положення розроблене відповідно до статті 12 Закону України «Про відходи» та Постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1998 року № 1217 «Про порядок виявлення та обліку безхазяйних відходів», якими визначаються особливості управління безхазяйними відходами.
1.2. Комісія з питань поводження з безхазяйними відходами є координаційно органом, утвореним з метою організації ефективної роботи щодо виявлення, обліку та мінімізації небезпечного впливу на навколишнє природне середовище і здоров'я населення безхазяйних відходів та визначення власника безхазяйних відходів.
1.3. Безхазяйними вважаються відходи, що не мають власника або власник яких не відомий (далі відходи).
ІІ. Порядок виявлення та обліку безхазяйних відходів
2.1. Підставами для здійснення процедур визначення відходів та наступного їх обліку можуть бути заяви (повідомлення) громадян, підприємств, установ та організацій, засобів масової інформації, результати інспекційних перевірок Міністерства охорони навколишнього природного середовища, санітарно – епідеміологічної служби, органів місцевого самоврядування.
2.2. Заяви (повідомлення) про факти виявлення відходів подаються до виконавчого комітету сільської ради та розглядаються на черговому (позачерговому) засіданні постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами (далі – комісія).
2.3. Комісія визначає кількість, склад, властивості, вартість відходів, ступінь їх небезпеки для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та вживає заходів до визначення власника відходів.
2.4. За результатами своєї роботи комісія складає акт (згідно Додатку до Положення), який передається до виконавчого комітету сільської ради для вирішення питання про подальше поводження з відходами.
2.5. На підставі акту комісії виконавчий комітет сільської ради приймає рішення щодо подальшого поводження з відходами та в разі необхідності вживає заходи щодо порушення справи про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про відходи та відшкодування заподіяної шкоди.
2.6. У разі визначення власника відходів він несе повну відповідальність за додержання умов поводження з ними та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище відповідно до положень Закону України « Про відходи».
2.7. Облік відходів, щодо яких встановлено власника, здійснюється відповідно до статті 26 Закону України «Про відходи». Відходи, повернуті власнику або у державну чи комунальну власність, обліковуються за ними за встановленою вартістю, з одночасним збільшенням додаткового капіталу такої юридичної особи.
ІІІ. Функції комісії
3.1. Розгляд і підготовка пропозицій щодо раціонального поводження з безхазяйними відходами;
3.2. Здійснення моніторингу за використанням відходів з урахуванням їх ресурсної цінності і вимог безпеки для здоров’я людей і навколишнього природного середовища;
3.3. Організація та проведення заходів щодо виявлення та обліку безхазяйних відходів на території сільської ради.
ІV. Права комісії
4.1. Комісія має право розглядати пропозиції щодо розробки місцевих програм поводження з безхазяйними відходами;
4.2. Залучати працівників підприємств, установ і організацій різних форм власності (за згодою) до розгляду питань, що належать до їх компетенції;
4.3. Одержувати, у межах визначених законодавством, від підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї функцій.
V. Організація роботи комісії
5.1. Керівництво роботою Комісії здійснює її голова, який організовує роботу та несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї функцій.
5.2. Формою роботи комісії є засідання, які проводяться в разі потреби. Засідання комісії є правочинним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів.
5.3. Рішення комісії приймається відкритим голосуванням і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість членів комісії, що беруть участь у комісії. У разі рівного розподілу голосів голос голови комісії є вирішальним.
5.4. Рішення комісії оформлюється протоколом, який підписується головою і секретарем комісії.
Секретар виконавчого комітету Н.Є.Грицик