БІЛОБОЖНИЦЬКА ГРОМАДА
Чортківський район, Тернопільська область

№92 Про організацію харчування дітей в закладах дошкільної освіти Білобожницької сільської ради у 2022 році

БІЛОБОЖНИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЧОРТКІВСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

06  вересня  2022                       с. Білобожниця                                    № 92

 

Про організацію харчування дітей в

закладах дошкільної освіти

Білобожницької сільської ради у 2022 році

 

На виконання статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», ст.5 ЗУ «Про охорону дитинства», ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб» від 16.01.2020  № 474-ІХ,  наказу Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2016 року № 402 «Про внесення змін до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах»,  постанови КМУ від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», керуючись керуючись рішенням дев’ятої сесії восьмого скликання № 392 від 24.12.2021 року «Про Програму харчування пільгових категорій дітей дошкільного та шкільного віку на 2022 рік», з метою організації повноцінного харчування дітей закладів дошкільної освіти  територіальної громади Білобожницької сільської ради, виконавчий комітет Білобожницької сільської ради

ВИРІШИВ

 1. Встановити з 01.09.2022 року, вартість харчування однієї дитини на день  у  закладі дошкільної освіти Білобожницької сільської ради в розмірі    50 (п’ятдесят) гривень, з яких батьківська плата складає:
 • 40 % від вартості харчування на день (20грн.) для закладів дошкільної освіти сіл: Білобожниця, Джурин, Косів, Палашівка, Полівці, Ридодуби, Ромашівка, Буданів.
 • 25% від вартості харчування на день (12,5грн.) для закладу дошкільної освіти села Звиняч.

Батьки або особи, які їх замінюють, повинні вносити плату за харчування дитини не пізніше 10 числа наступного за звітним місяцем.

    2. Звільнити батьків, або осіб, які їх замінюють, від плати за харчування з числа:

 - дітей-сиріт, напівсиріт;

- дітей, позбавлених батьківського піклування;

  - дітей, які виховуються в сімʼях, що отримують допомогу  відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімʼям»;

  -   дітей, з числа інклюзивного навчання;

  -  дітей, батьки яких є (були) учасника АТО, мобілізованими,  учасниками бойових дій;

 - дітей,  яким надано статус вимушено переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

-  дітей  з інвалідністю.

 -  дітей із багатодітніх сімей (50%);

    3. Звільненню від сплати за харчування підлягають діти, які віднесені до зазначених вище категорій, за місцем проживання ( проживають на території Білобожницької сільської ради).

 1.  Звільнення від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти для батьків здійснювати щорічно. У разі необхідності зазначене питання переглядати протягом року, але не більше одного разу, та впроваджувати в місячний термін після подання батьками або особами, які їх замінюють, підтверджуючих документів, передбачених чинним законодавством.
 2. Плату за харчування дітей  в закладах дошкільної освіти Білобожницької сільської ради, справляти з батьків або осіб, які їх замінюють, лише за дні відвідування дітьми закладу дошкільної освіти. За дні, в які дитина не відвідувала заклад освіти (у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, хвороби матері, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють) плата за харчування не справляється.
 3.  Керівникам закладів дошкільної освіти Білобожницької сільської ради:
 1. забезпечити виконання вимог нормативно-правових документів з питань організації харчування дітей та дотримання санітарно-гігієнічних норм.
 2. тримати на постійному контролі оформлення документів, що підтверджують право на одержання безкоштовного харчування, згідно вимог чинного законодавства.
 3. активізувати роботу щодо залучення інших джерел фінансування не заборонених законодавством, для оплати харчування дітей.
 4. проводити аналіз ефективного використання бюджетних коштів для організації харчування дітей.
 5. здійснювати постійний контроль за виконанням посадових обов’язків працівниками, які відповідають за організацію харчування у закладах освіти.
 6. не допускати прийом продуктів харчування до закладу дошкільної освіти без супровідних документів, які засвідчують їхнє походження та якість.
 7. своєчасно інформувати відділ освіти, молоді та спорту про випадки, які пов’язані з недоліками в організації харчування дітей.

 

 1. Відділу освіти, молоді та спорту Білобожницької сільської ради (Н.Б.Слободян) довести це рішення до керівників закладів дошкільної освіти Білобожницької сільської ради.
 2. Відділу освіти, молоді та спорту Білобожницької сільської ради оприлюднити дане рішення на офіційному сайті Білобожницької сільської ради.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря сільської ради Надію Задорожну.

 

 

 

 

 

Сільський голова                                                                 Віктор ШЕПЕТА

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь