Програма про фінансування природоохоронних заходів за рахунок екологічних надходжень на 2022-2024 роки

Рішення виконавчого  комітету

сільської  ради  № 52 від 03.06.22р.

про фінансування природоохоронних заходів за рахунок екологічних
надходжень на 2022-2024 роки

1.Мета Програми

Основною метою Програми про фінансування природоохоронних заходів за рахунок екологічних надходжень на 2022-2024 роки (далі - Програма) є поліпшення стану складових довкілля, підвищення рівня суспільної екологічної свідомості.

2. Склад проблеми, шляхи і способи її розв’язання

Стан навколишнього природного середовища є інтегральним показником розвитку   населених  пунктів  Білобожницької  сільської  ради. Потребує поліпшення стану біологічного та ландшафтного різноманіття.

Шляхи та способи розв’язання проблем пропонується вирішувати за рахунок реалізації природоохоронних заходів, визначених пріоритетними на відповідний рік.

3.  Завдання і заходи

Завдання і заходи Програми заплановані відповідно до природоохоронного законодавства.

Основними завданнями для реалізації Програми є:

підвищення рівня суспільної екологічної свідомості;

ліквідації негативних факторів впливу на навколишнє природне середовище;

охорона та відтворення біологічного та ландшафтного різноманіття.

Завдання і заходи з виконання Програми наведені у Додатку 1.

4. Обсяги та джерела фінансування

Обсяги та джерела фінансування витрат визначені у три етапи.

Строки реалізації Програми:

І - 2022 рік; II - 2023 рік; III - 2024 рік.

Орієнтовні обсяги фінансування складають:

на 2022 рік – 80 000,00 тис.грн.;

на 2023 рік – 20 000,00 тис.грн.;

на 2024 рік – 20 000,0 0тис.грн.

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок вільних залишків та грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності до сільського бюджету.

У процесі виконання Програма може уточнюватись шляхом внесення змін на підставі рішень, які приймаються сільською радою для врахування нових соціально-економічних процесів, що відбуватимуться в державі.

Орієнтовні обсяги та джерела фінансування Програми наведені у Додатку 2.

5. Очікувані результати, ефективність Програми

Очікувані результати та ефективність Програми: реконструкція каналізаційних колекторів;

збереження територій природно - заповідного фонду;

висадження зелених насаджень;

підвищення екологічної свідомості населення, залучення широких кіл громадськості до важливих питань в сфері охорони навколишнього природного середовища.

Очікувані результати в кількісних показниках наведені в Додатку 3.

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Координатором Програми є відділ житлово-комунального господарства,економічного розвитку,інфраструктури та цивільного захисту

Білобожницької сільської ради, яке здійснює координацію дій між головними розпорядниками та виконавцями Програми, контролює її виконання, визначає порядок взаємного інформування.

Координатор проводить аналіз і оцінку результатів виконання завдань та заходів Програми, цільового використання коштів і готує щорічні звіти про хід її виконання.

Секретар   виконавчого  комітету                                    Н.Є.Грицик