Програма  «Підтримка  народжуваності  на  території  Білобожницької   сільської  ради»

СХВАЛЕНО:

рішення  виконавчого  комітету

сільської  ради  від  22.12.2021  року

Програма  «Підтримка  народжуваності  на  території

Білобожницької   сільської  ради»

ЗМІСТ

1. Паспорт Програми

1. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

1. Мета Програми

1. Основні напрямки реалізації Програми

1. Джерела фінансування Програми

1. Порядок фінансування Програми

1. Очікуваний результат Програми

1. Контроль за виконанням Програми

1. Паспорт Програми

ПАСПОРТ

Програма підтримки народжуваності  на  території  Білобожницької   сільської  ради

на  2022-2024  рік

1.

Ініціатор розроблення Програми

Білобожницький  сільський голова

Підстава для прийняття Програми

Підпункт  1 пункту «а» статті 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Постанова КМУ від 15.05.13. № 341 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року»  ( зі  змінами), Бюджетний  кодекс України

2.

Розробник Програми

Відділ соціального захисту населення

3.

Відповідальний виконавець Програми

Відділ соціального захисту населення

4.

Учасники Програми

Білобожницька  сільська  рада, фінансовий  відділ  сільської   ради, відділ соціального захисту населення

5.

Термін реалізації Програми

2022-2024  роки

6.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

450,00 тис. грн..

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Програма підтримки народжуваності на  території  сільської  ради на 2022-2024 роки (надалі - Програма) розроблена відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України, статей 26, 27,61, 64 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

За останні роки в Україні в цілому так  і  на  території  Білобожницької  сільської  ради , зокрема, демографічна ситуація  залишається  складною і несприятливою. На даний час демографічна ситуація в Білобожницькій сільській раді переживає стійкий період демографічного старіння, що виражається у зростанні чисельності осіб, старших працездатного віку.

Одним  із  чинників скорочення чисельності населення є низький рівень народжуваності. Упродовж  цього року  народилося  - 45 дітей ,  а  померло  -  215  громадян -  від’ємний природний приріст -  170 людей.

Тому ,одним з основних напрямків поліпшення демографічної ситуації , є стимулювання народжуваності шляхом надання адресної допомоги при народженні  (усиновленні) дитини.

3. Мета Програми

Метою  Програми є стимулювання народжуваності на території громади через підтримку сім’ї, в якій народилася (була усиновлена) дитина шляхом надання їй  адресної  одноразової грошової допомоги .

4. Основні напрямки реалізації Програми

Основними напрямками виконання Програми є :

-забезпечення надання одноразової матеріальної допомоги при народженні                                     ( усиновленні)  дитини одному з батьків, які постійно проживають з дитиною та місце проживання яких зареєстровано  на  території  сільської  ради  у  розмірі  -   2 000 гривень;

- проведення  інформаційно – роз’яснювальної  роботи про прийняття Програми;

5. Джерела фінансування Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

6. Порядок фінансування Програми

1. Допомога надається при народженні дитини одному з батьків, які постійно проживають з дитиною та місце проживання яких зареєстровано на  території  Білобожницької  сільської  ради.

2. Адресна одноразова грошова допомога не носить постійного характеру, а є додатком до існуючого доходу і може надаватися не більше одного разу.

3. Надання адресної одноразової грошової допомоги визначається  рішенням   сесії сільської ради за попереднім розглядом постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

4. Для підготовки проекту рішення про виділення коштів необхідна наявність наступних документів:

- заява одного з батьків, які постійно проживають з дитиною та місце проживання яких зареєстровано  на  території  сільської  ради ;

- копія свідоцтва про народження (усиновлення) дитини/дітей (з пред’явленням оригіналів);

- копія сторінок паспорту одного з батьків, що засвідчують особу та місце реєстрації;

- довідка сімейного  лікаря про перебування дитини під наглядом ;

- довідка про відкриття рахунку в банку;

- довідка про реєстрацію місця проживання дитини на території сільської ради.

5. Повний комплект документів один із батьків дитини повинен подати до організаційно-кадрового  відділу  сільської ради не пізніше, ніж через 90 днів після народження дитини.

7. Очікуваний результат Програми

Забезпечення виконання завдань і заходів Програми, а саме:

1. Заохочення молодих сімей до народження (усиновлення) дитини.
  2. Здійснення соціального захисту громадян.
  3. Покращення демографічних процесів у громаді.

Виплата допомоги за рахунок сільського бюджету це - започаткування великої комплексної і цілісної політики, яка врешті-решт позитивно вплине на демографічну ситуацію в громаді.

1. Контроль за виконанням Програми

1.  Контроль за виконанням Програми здійснюється постійною комісією з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

2.  Звіт про виконання Програми складається   відділом  соціального  захисту  населення  сільської  ради.

Ресурсне забезпечення Програми «Підтримка  народжуваності  на  території   Білобожницької   сільської  ради»

на  2022- 2024 роки

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

Усього витрат на виконання Програми