Порядок формування фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб в  Білобожницькій  сільській  раді

Порядок

1. Цей Порядок визначає умови формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (далі - фонди), які не мають або втратили житло (можливість користування житлом) на території   Білобожницької  сільської  ради.

2. Житлові приміщення з фондів повинні відповідати санітарним і технічним вимогам та розташовуватися в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці за місцем фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

3. Потреба в житлових приміщеннях з фондів визначається у розмірі не менш як 6 кв. метрів на одну особу. Житлові приміщення з фонду надаються з урахуванням потреби різних соціальних груп з метою забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.

4. Фонди формуються виконавчим комітетом Білобожницької  сільської ради шляхом:

- будівництва нового житла;

- реконструкції наявних будинків і гуртожитків, а також переобладнання нежитлових приміщень на житлові;

- передачі житла в комунальну або державну власність;

- придбання житла;

- капітального ремонту об’єктів житлового фонду, зокрема об’єктів соціального призначення.

До фондів можуть бути включені тільки вільні житлові приміщення.

5. Виконавчий комітет  Білобожницької  сільської ради, який прийняв рішення про формування фонду, веде облік житлових приміщень такого фонду за формою, встановленою наказом Держжитлокомунгоспу від 14 травня 2004 р. № 98 «Про затвердження форм щодо житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання» (додається до Порядку).

6. Житлові приміщення, придбані для надання у тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, не виключаються із складу фонду житла для тимчасового проживання, сформованого відповідно до Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2004 р. № 422.          Житлові приміщення з фондів не підлягають приватизації, обміну та поділу, наданню їх в піднаймання або не використовуються для вселення до них інших осіб.

7. Джерелами фінансування формування фондів можуть бути кошти державного, місцевих бюджетів, міжнародних донорів, добровільні внески фізичних і юридичних осіб, інші джерела, не заборонені законодавством.

8. Виконавчий комітет  Білобожницької сільської ради: формує фонди з урахуванням потреби в наданні такого житла; здійснює контроль за цільовим використанням фонду та його утриманням, технічною експлуатацією та ремонтом.

Секретар  виконавчого  комітету

сільської  ради                                                           Наталія  ГРИЦИК