У БІЛОБОЖНИЦІ ОСВЯТИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ ГЕРОЮ ОЛЕГУ БАРНІ НА ФАСАДІ ШКОЛИ

Дата: 24.02.2024 14:56

Сьогодні, 24 лютого, в день початку повномасштабного збройного вторгнення росії в Україну, відбувся реквієм-посвячення меморіальної дошки Олегу БАРНІ на подвір’ї Білобожницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, де колись вчителював загиблий Герой.

З власної ініціативи та коштом родини Барнів, відповідно до рішень педагогічної ради, сесії Білобожницької сільської ради було вирішено встановити меморіальну дошку на фасаді школи Воїну-Герою та вчителеві наших воїнів, які захищали та захищають свободу і територіальну цілісність нашої держави.

Церемонія розпочалася зі спільного виконання державного гімну України. Після цього всечесні отці провели поминальний молебень та освятили пам’ятний знак. Почесне право відкрити дошку було надане синам загиблого Героя – Василю та Андрію.

На урочистості з нагоди встановлення пам’ятного знаку на шкільне подвір’я зійшлися родичі Олега Барни, побратими Сергій та Олег, друзі, депутати Тернопільської обласної ради Василь ГРАДОВИЙ, Олег ВОЙЦИШИН, Василь ВИСЛОЦЬКИЙ та Любомир БІЛИК, представник обласної ради Ірина ШУМАДА, депутати Чортківської районної та Білобожницької сільської рад, командир військової частини А1915, полковник Микола САНДУЛ разом з військовиками, голова Білобожницької громади Віктор ШЕПЕТА, секретар Білобожницької сільської ради Надія ЗАДОРОЖНА, вчителі, випускники, учні, вчителі похилого віку, батьки учнів Білобожницької школи, та жителі села і громади.

Олег Барна був палким і відданим патріотом рідної землі. Своє насичене життя він гідно прожив, виділявся з-посеред оточення активною громадянською позицією, ніколи не зраджуючи принципам справедливості та правдолюбства.

У 1991-2014 роках Олег Барна працював вчителем математики, фізики, інформатики, допризивної підготовки в Ридодубівській та Білобожницькій школах. У 2021 році був асистент катедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук ТНПУ ім. В. Гнатюка. У 2014 році за результатами голосування став народним депутатом України.

Був активним учасником трьох Майданів, зокрема Революції Гідності. У липні 2014 року добровольцем пішов у зону АТО, а з початком російського вторгнення 2022 року знову добровольцем відправився захищати Україну, виконуючи обов’язки командира гранатометного відділення.

Загинув 17 квітня 2023 року в ході бойових дій на Донеччині, під Вугледаром.

ВІЧНА І СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЮ УКРАЇНИ!