Півтори сотні жителів Тернопільщини скористалися реальним шансом легального заробітку

Дата: 23.10.2023 15:30

Одна з ефективних форм сприяння зайнятості безробітних - організація громадських робіт, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам певної громади, проводяться на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти: місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, включаючи виплату як основної, так і додаткової зарплати.

Види цих робіт визначаються місцевими громадами та можуть бути організовані для всіх бажаючих, але в першу чергу - для зареєстрованих безробітних.

Так, у 2023 році було укладено 35 договорів з громадами, згідно з якими до громадських робіт було залучено 146 осіб. Вони здійснювали супровід людей з інвалідністю по зору та соціально вразливих верств населення, надавали допомогу учасникам бойових дій та їх сім’ям; виконували роботи з ремонту об'єктів соціальної сфери та упорядкування парків, вулиць, цвинтарів. Після участі у громадських роботах багато безробітних залишилися працювати на постійних місцях праці.

Громадські роботи вигідні для громад, оскільки:

• дають можливість виконати необхідні роботи у громаді,
  • забезпечують тимчасову зайнятість та заробіток місцевих мешканців,
  • економлять кошти ОТГ (оскільки 50% коштів компенсує СЗ),
  • пом'якшують або попереджують соціальну напругу, наслідки безробіття для жителів ОТГ;
  • забезпечують соціальний розвиток громади.

Громадські роботи вигідні для роботодавців, адже:

• це реальна економія коштів,
  • є можливість залучити тимчасових працівників, не відволікаючи основний штат від роботи,
  • оцінити професійні здібності та якості і при появі вакансій обрати претендентів з числа безробітних, які працювали на громадських роботах.

Громадські роботи вигідні для зареєстрованих безробітних, бо:

- це джерело легального доходу у час пошуку роботи,

- на учасника робіт поширюються соціальні гарантії,

- період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу,

- дозволяють відчути себе працездатними, повноцінними членами соціуму;

- це реальний шанс у подальшому отримати постійне місце праці.

Додаткова інформація – у Чортківській філії Тернопільського обласного центру зайнятості (тел.: (0352) 405854), за телефоном "гарячої лінії" Тернопільського обласного центру зайнятості 0635765756 чи через Telegram: @DCZ19_Ternopil