У БАЗАРСЬКІЙ ШКОЛІ ПРОЙШОВ ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Дата: 28.04.2023 11:28

27 квітня, в рамках плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Білобожницької сільської ради, у Базарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів пройшов показовий День цивільного захисту.

Фото без опису Фото без опису

Програма проведення даного дня включала в себе:
- загальношкільну лінійку із вшануванням пам'яті полеглих героїв;

- презентацію нормативно - правових  документів з питань ЦЗ;

- фрагмент уроку у 7 класі, на якому учні школи виявили блискучу обізнаність у питаннях порядку дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій ( вчитель "Основ  здоров'я" - Гузік Л.Б).

Фото без опису Фото без опису

- показ пожежно- рятувальним підрозділом відпрацювання спільних дій при виникненні пожежі;

- практичне відпрацювання учнями і учасниками заходу дій за сигналом оповіщення;

- практичне заняття інструкторів з надання медичної підготовки;

Фото без опису Фото без опису

- практичне заняття інструкторів з військової частини.

Фото без опису Фото без опису

Після цього, усіх присутніх було проведено в обладнане шкільне укриття, та продемонстровано його відповідність вимогам.

Фото без опису Фото без опису

Даний захід відвідали голова Білобожницької громади Віктор ШЕПЕТА, та представники Білобожницької сільської ради: начальник відділу освіти молоді та спорту Наталія СЛОБОДЯН, головний спеціаліст відділу юридичних та майнових відносин Володимир ПЕЛЯК, начальник відділу житлово-комунального господарства та ЦЗ Іван БРАТКІВ, та фахівець відділу освіти Марія КУЧМА. Також були присутні староста Базарського округу Іван МОТУЗИШИН, та керівники шкіл і дошкільних закладів зі всієї Білобожницької громади.

Фото без опису Фото без опису

Висловлюємо щирі слова вдячності начальнику Чортківського гарнізону в-ч А-1915 Миколі САНДУЛУ; директору Чортківського  медичного фахового коледжу Любомиру БІЛИКУ та начальнику Чортківського РУ Головного управління ДСНС України в Тернопільській області Андрію ПАЧВІ за надання команди кваліфікованих інструкторів. Завдяки їм, учасники заходу мали змогу ознайомитись із тринадцятьма видами озброєння та амуніції, з вмістом та функціональним призначенням військового медичного автомобіля, взяти участь у практичному тренінгу з реанімування потерпілого, накладання турнікетів на кінцівки та тампонування ран, а також попрактикуватись у гасінні пожежі та ознайомитись з роботою сучасної пожежної техніки.

Фото без опису Фото без опису

Заняття цього дня були надзвичайно цікавими учням, вчителям та усім присутнім, і спрямовувалися на оволодіння практичними навичками захисту за надзвичайних ситуацій.

Подібні уроки активно сприяють розвитку обізнаності учнів, а також викликають у них неабиякий інтерес, що, безумовно, являє собою ефективну методику викладання такої необхідної інформації, як основи цивільного захисту!