43 українці загинули на роботі внаслідок сп’яніння

Дата: 22.02.2023 11:46

Робота в стані сп’яніння є частою причиною травм – навіть невеликий вміст алкоголю в крові, який не має явних зовнішніх ознак, зменшує швидкість реакцій, знижує уважність та прискорює стомлюваність.

У минулому році Фонд соціального страхування України зафіксував 92 випадки травмування працівників на робочому місці внаслідок алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння. З них майже половина, 43 людини, загинули.

Наголошуємо, працівникам у стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння заборонено перебувати на виробничих об’єктах. Такі працівники мають бути відсторонені від виконання робіт відповідно до вимог правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства або колективного договору.

Окремо нагадаємо, що лікарняні не підлягають оплаті, якщо внаслідок сп’яніння чи пов’язаних з ним дій настала невиробнича травма або загальна хвороба.