МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Дата: 21.02.2023 09:33

Щорічно, 21 лютого, починаючи з 2000 року, у світі відзначають День материнської мови.

Багатостраждальна українська мова за свою нелегку історію пережила безліч заборон та придушень, які доходили аж до фізичного винищення її носіїв, власне, що можемо спостерігати і сьогодні.

Попри усе, мова наших предків живе і квітне, постійно вдосконалюючись. Немов птах Фенікс вона постійно постає із попелу після валуєвських циркулярів, емських указів та багатьох інших форм лінгвістичного геноциду.

Перед усім, вона живе завдяки волелюбному народу, який рішуче налаштований спілкуватися мовою своєї свободи і ні за що не погодиться проміняти її на мову рабства та злиднів.

Як писав сучасний український поет Сергій Жадан: "Мова зникає, коли нею не говориться про любов".

Отож спілкуймося рідною материнською мовою, яка в любові була дарованою нам, передаваймо її нащадкам, споживаймо та вивчаймо українську мовну скарбницю, бо саме у ній наше справжнє багатство, неповторність і сила!

З повагою сільський голова Віктор ШЕПЕТА.