З ДНЕМ ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ТА ДНЕМ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ 2022

Дата: 14.10.2022 10:41

14 жовтня 2022 року в Україні водночас відзначають чотири великі свята: Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День Українського козацтва та 80-річчя створення Української повстанської армії.

Цей особливий день дає змогу нам всім по-справжньому відчути весь дух, велич та місію нашого народу, яка полягає в перманентній боротьбі за власну свободу.

В даний момент ми живемо в умовах страшної війни, але необхідно пам’ятати про те, що ця війна не почалась 24 лютого цього року. Не почалась вона навіть з вторгнення рф у Донеччину 12 квітня 2014 року. Ця війна тягнеться вже століттями, переходячи з холодної фази в гарячу і навпаки.

У цій війні мінялися антураж, методи ведення, форми на бійцях протилежних воюючих сторін. Але не міняється в ній її основна глибинна суть – емансипація від імперського ярма.

«…Мир душі твоїй, Богдане!

Не так воно стало;

Москалики, що заздріли,

То все очухрали.

Могили вже розривають,

Та грошей шукають,

Льохи твої розкопують,

Та тебе ж і лають…»

Так писав Шевченко ще в 1845 році, але як актуально звучить цей вірш у співвідношенні з будь яким історичним етапом нашого протистояння.

У цей особливий день ми можемо відчути в собі той самий незламний дух, який, під Покровом і захистом Пресвятої Богородиці, крізь покоління проходить через нас, міняючи лише свою зовнішню подобу. Він виступає вільним козаком, відважним січовим стрільцем, безстрашним воїном УПА, і врешті-решт, незламним солдатом ЗСУ.

Тож бажаємо усім нашим захисникам і захисницям сильної волі, незламного духу, лицарської звитяги і якнайшвидшої перемоги та миру!

Слава Героїчному Народу України!

З повагою сільський голова Віктор Шепета та директор КУ «Центр розвитку» Василь Градовий.