У Звинячі презентували фільм про Михайла Галущинського.

Дата: 27.09.2021 21:03

Вчора у Звиняцькому будинку культури пройшли заходи по відзначенню 143-ї річниці від дня народження Михайла Галущинського. З цієї нагоди відбулася презентація документального фільму «Лицар обов’язку і чину – Михайло Галущинський». Над фільмом працювала фірма ТО КП «Кінодністер» під керівництвом Степана Градового.

Продюсери: Степан Градовий, Наталія Музичук

Режисер-постановник: Михайло Урбанський

Режисер-монтажу: Володимир Демкович

Сценарій: Леся Заморська

На презентацію фільму були запрошені старости сіл та керівництво Білобожницької громади.

Після перегляду фільму, на усіх присутніх чекав святковий концерт, який урочисто відкрив мішаний об’єднаний хор Білобожницької громади з оркестром піснею-гімном «Ой, у лузі червона калина» під керівництвом хорового диригента Василя Градового.

Серед учасників концерту запрошенні гості та місцеві самодіяльні колективи: ансамбль села Звиняч "Оберіг" (керівник Грошко Л.), жіночий ансамбль Звиняцького будинку культури (керівник Вуйчик С.), які виконували патріотичні та стрілецькі пісні.

Після завершення концерту голова Білобожницької громади Віктор Шепета подякував за запрошення та особисто вручив подячну грамоту директору ПАП «Дзвін» Градовому Василю Степановичу, за постійну підтримку та вагомий внесок у розвиток Білобожницької громади.

Примітка:

Батько Микола Галущинський - священник УГКЦ, будівничий Церкви у селі Звиняч. Минулого тижня відзначали 100-річчя з дня побудови храму.

Син Михайло Галущинський – перший командант Українських Січових Стрільців, педагог, культурно-освітній діяч, уродженець села Звиняч Чортківського району.

Син Тит Галущинський – архимандрит Чину святого Василія Великого УГКЦ, ректор Львівської духовної семінарії УГКЦ, духівник Папської колегії у Римі;

Син Іван Галущинський – відомий педагог Рогатинської і Тернопільської гімназії, голова товариства «Рідна школа» у м. Львові.

Син Микола Галущинський – відомий адвокат у м. Самборі.

Дочка Стефанія Галущинська – заміжня за священика Івана Фіголя, уродженця с. Звиняч.

Більше фотографій на Фейсбук сторінці Bilobozhnytska Hromada.