У Білобожниці вшанували пам’ять жертв Чортківської тюрми, Чортківсько-Уманської та Заліщицької трагедій

Дата: 12.07.2021 09:52

Вчора, 11 липня 2021 року, біля меморіалу «Борцям за волю України» в спільній молитві за невинно закатованих політв’язнів всечесні отці разом з жителями громади, представниками місцевої влади відслужили поминальну панахиду та запалили лампади пам’яті.

Цього року минає 80 років з часу страшних подій 1941 року.

Починаючи з 02 липня 1941 року, влаштовано кривавий погром у приміщені домініканського монастиря у Чорткові, де жорсткого розправилися з п’ятьма священниками, двома монахами та органістом, яких знайшли розстріляними на березі річки Серет та спаленими у приміщенні монастиря.

03 липня 1941 року у місто Чортків увійшла німецька армія, того ж дня була відкрита брама тюрми-катівні, підвали якої були переповнені розстріляними та спотвореними тілами української інтелігенції - біля 800 жертв.

Напередодні 02 липня 1941 року, 954 патріоти, яких не встигли енкаведисти розстріляти у Чортківській тюрмі, етапували до Умані. Де в дорозі було страчено 187 людей. До Умані етап прибув 19 липня, страту організували в ніч на 20-21 липня 1941 року, у підвалах Уманської тюрми співробітниками НКВС розстріляно 767 політв’язнів.

Впродовж, 05-07 липня 1941 року у місті Заліщики біля зруйнованого залізничного моста через р. Дністер, прибуло два ешалони з політв’язнями, які було облито бензином та скинуто у річку - 14 вагонів із жертвами.

Пам’ять про цю трагедію проти українського народу повинна завжди жити у нашій свідомості.

Завершився поминальний захід виступом новоствореного хорового колективу Білобожницької громади під керівництвом директора КУ «Центр розвитку» Василя Градового.