A A A K K K
для людей із порушенням зору
БІЛОБОЖНИЦЬКА ГРОМАДА
Чортківський район, Тернопільська область

«Адвокат допоміг жертві домашнього насильства захистити свої права

Дата: 17.05.2021 08:16
Кількість переглядів: 243

Домашнє насильство – злочин, а не «сімейні справи». Для  постраждалої особи  ідентифікувати домашнє насильство та наважитися  звернутися за допомогою – рішення не просте. Даний злочин має властивість повторюватися знову, що може привести до невтішних наслідків. Особи, які постраждали від домашнього насильства мають право звертатися за безоплатною вторинною правовою допомогою, і цим правом потрібно скористатися. Так, жителька Чортківського району, багатодітна матір звернулася до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, оскільки стала жертвою домашнього насильства, а саме психологічного.

Кривдником у цій історії став колишній чоловік клієнтки, який неодноразово вчиняв психологічний тиск на неї та їхніх дітей, ображав словесно та погрожував фізичною розправою, внаслідок чого вони постійно перебували у страху за своє життя. Клієнтка центру неодноразово зверталась до органів поліції із заявами про вчинення домашнього насильства її колишнім чоловіком, проте він продовжував тримати сімю в страху. Дана ситуація позбавляла жінку та діток права на повноцінне життя, оскільки насильство вчинялось систематично і також серед ночі.

Захищати права клієнтки у суді Чортківський місцевий центр уповноважив адвоката системи Безоплатної правової допомоги.

«Ознайомившись із ситуацією, стало зрозуміло - існує високий ризик того, що домашнє насильство буде далі продовжуватися або вчинятися повторно. Це може призвести до тяжких або особливо тяжких наслідків для постраждалої особи та неповнолітніх дітей. Тому звернення до суду - є необхідним кроком для захисту прав клієнтки та її сім'ї» - зазначає адвокат.

Керуючись нормами ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству», адвокат підготував заяву до суду про видачу обмежувального припису кривднику.

Враховуючи право постраждалої особи на ефективний та невідкладний захист у всіх випадках домашнього насильства, районний суд заяву задовольнив. Стосовно кривдника ухвалено видачу обмежувального припису, встановлено тимчасове обмеження прав та покладено обов’язки: заборонити вести листування, телефонні переговори з колишньою дружиною, контактувати з нею через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб, строком на 3 (три) місяці.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі мають право на безоплатне отримання всіх видів правових послуг.

За безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.:(03552) 2-09-50,

моб. (067) 130-01-73.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано