«Ніч перед Різдвом»

Дата: 25.01.2018 14:46

21 січня в селі Білобожниця відбулася вистава за повістю  М.В.Гоголя  «Ніч перед Різдвом»

Тема і головне настрій який передається у виставі —саме те, що лікар приписав у новорічно-різдвяний період.

… Останній день перед Різдвом минув. Настала ясна зимова ніч. Виглянули зорі. Місяць величаво піднявся в небо посвітити добрим людям і всьому світу, щоб усім було весело колядувати й славити Христа…

Так розпочалося святкове дійство, яке складалося з шести дій та колядок.

Цю виставу я обрала для постановки тому, що вона чудово передає аромат українського фольклору через колядки, різдвяні гуляння та звичаї нашого народу. Ця вистава спирається на основну ідею твору Гоголя. Темні сили зла, які штовхають людину на недостойні вчинки, є нічим іншим, як уособленням людських вад. І лише благодатна сила любові здатна здолати їх.  Ця ідея – вічна.

Шлях до серця дівчини лежить через… черевички. За сюжетом вистави, коваль Вакула якого зіграв Коваль Тарас, був шалено закоханий у красуню Оксану яку  зіграла Махній Ліля, мав в будь-який спосіб дістати черевички, та не гірші ніж носила сама цариця.
Передріздвяна ніч приховує в собі дива, й манить незвичайними пригодами, які збуваються. Тут і колоритна Солоха( Романів Галина)  зі своїми любовними походеньками з Чортом(Тимофій Влад), Дяком (Шкрібляк Микола), Головою(Дембіцький Руслан) та Чубом(Холоднюк Василь). А також сцена Вакула та козаки з Січі яких зіграли(Шевчук Влад,Грушевський Назар,Стецький Арсен) і навіть Цариця(Сміхун Надія), яка таки дарує Вакулі черевички із золота. А також брали участь у виставі Сміхун Стефа у ролі Трендичихи,Теравська Наталя у ролі Ткачихи, кум Панас- Буринюк Павло, Одарка- Кучма Юля, Марічка -Греньків Іра, колядники –Шкрібляк Марійка , Погорецька Наталя, Водвуд Іван, придворний Павлюк Андрій, а також мелодійний закадровий голос Лучко Леся Максимівна.

Я щиро вдячна усім учасникам вистави,а також Володимиру Тиховичу та Павлу Цвєткову за надання фото та відео  зйомки.

Художній керівник СБК с.Білобожниця Холоднюк І.М.