Програма надання матеріальної допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз в лікувально-профілактичних закладах на 2023 рік

До рішення сесії Білобожницької сільської ради

від 29 травня 2023 р. №701

ПРОГРАМА

Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення Програми

Білобожницької сільської ради Чортківського району Тернопільської області, Відділ соціального захисту населення Білобожницької сільської ради

2.

Розробник Програми

4.

Співрозробники Програми

Білобожницька сільська рада

5.

Відповідальний виконавець Програми

6.

Учасники Програми

Білобожницька сільська рада,

7.

Термін реалізації програми

2023 рік

8.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

Білобожницький сільський бюджет

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

100 000 гривень

І. Загальна частина

Створення і забезпечення умов для повернення осіб до активної участі у житті, шанобливе ставлення до них є основним завданням державної політики в Україні. Соціальний захист інвалідів ґрунтується на положеннях Конституції України, Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

На території  Білобожницької сільської ради Чортківського району району Тернопільської області зареєстровані та проживають особи з інвалідністю, які отримують програмний гемодіаліз в лікувально-профілактичних закладах. Це люди, які змушені за станом здоров’я постійно проходити процедуру гемодіалізу в лікувальних закладах, тобто підключення до апарату штучної нирки. На державному рівні пільги на безоплатний проїзд даній категорії громадян не передбачені. Дані особи втратили можливість забезпечити собі більш гідне життя у суспільстві, що значною мірою позначається як на моральній, так і матеріальній сторонах.

Даною Програмою передбачається надання матеріальної допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю для часткового відшкодування витрат на проїзд від населеного пункту, в якому вони проживають, до населеного пункту, в якому отримують програмний гемодіаліз.

ІІ. Мета та основні завдання Програми

Основною метою програми є підвищення рівня життя вразливих та соціально незахищених верств населення шляхом надання їм матеріальної допомоги на часткове відшкодування витрат на проїзд від місця проживання до лікувального закладу.

Основними завданнями Програми є надання додаткових соціальних гарантій:

– надання матеріальної допомоги на часткове відшкодування вартості проїзду хворим, які отримують програмний гемодіаліз в лікувально-профілактичних закладах.

ІІІ. Фінансове забезпечення виконання Програми та очікувані результати

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджету Білобожницької сільської територіальної громади.

Фінансове забезпечення Програми здійснюється в межах видатків, затверджених рішенням сесії Білобожницької сільської ради «Про Білобожницький сільський бюджет на 2023 рік» та внесення змін до нього.

Обсяги видатків на реалізацію Програми затверджуються на рік і можуть коригуватися протягом року, враховуючи те, що протягом року може змінитись кількість осіб, які отримують програмний гемодіаліз.

Головний розпорядник коштів у встановлені терміни вносить пропозиції Фінансовому відділу Білобожницької сільської ради (далі –  фінансовий відділ)  щодо потреби в коштах на наступний рік та/або зміни в потребах в поточному році.

Реалізація даної Програми дасть змогу зменшити вимушені фінансові витрати осіб, які отримують гемодіаліз та своєчасно проходити курси програмного гемодіалізу.

ІV. Процедура та порядок призначення грошової допомоги

За призначенням матеріальної допомоги хворі з хронічною нирковою недостатністю, що отримують програмний гемодіаліз, звертаються до відділу «Центр надання адміністративних послуг» Білобожницької сільської ради з відповідною заявою на таку допомогу, до якої додають такі документи:

• довідка з лікувального закладу, що підтверджує отримання програмного гемодіалізу;
  • копію паспорта;
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  • копію довідки МСЕК про встановлену групу інвалідності;
  • номер рахунку, відкритий в установі банку;
  • Згоду на обробку персональних даних.

Допомога призначається з місяця в якому подано заяву та пакет документів. Призначення та виплата допомоги проводиться щоквартально.

Допомога надається хворим, які потребують лікування шляхом гемодіалізу в розмірі:

- 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установленого на станом на 01 січня календарного року, особам, які зареєстровані та проживають в населених пунктах Білобожницької сільської ради Чортківського району Тернопільської області  та  проходять програмний гемодіаліз в лікувально-профілактичних закладах .

Виплата щоквартальної матеріальної допомоги припиняється у разі зміни місця проживання, закінчення лікування у лікувальному закладі або смерті особи, що проходить програмний гемодіаліз.

V. Основні заходи щодо реалізації Програми.

Взяття на облік осіб, які мають право на пільги відповідно до Програми.

Відділ соціального захисту населення

Забезпечити нарахування коштів для відшкодування витрат вартості проїзду.

Щокварталу

Забезпечити своєчасне перерахування коштів на розрахункові рахунки осіб, які отримують програмний гемодіаліз  в лікувально-профілактичних закладах

При надходженні коштів

VІ. Контроль за виконанням Програми

Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Секретар ради                                            Надія ЗАДОРОЖНА

До рішення сесії Білобожницької сільської ради

від 29 травня 2023 р. №701

Список