БІЛОБОЖНИЦЬКА ГРОМАДА
Чортківський район, Тернопільська область

1131 Програма фінансової підтримки архівного відділу Чортківської районної військової аміністрації на 2024 рік.

                                                                               Додаток 1

                                                                               до рішення Білобожницької

                                                                               сільсько ради

                                                                               від 23.12.2024 №1131

 

 

Програма

фінансової підтримки архівного відділу Чортківської районної військової адміністрації

 на 2024 рік

 

 

І. Паспорт Програми

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Архівний відділ

Чортківської районної військової адміністрації 

2.

Розробник програми

Архівний відділ

Чортківської районної військової адміністрації 

3.

Співрозробники програми

Виконавчий комітет

Білобожницької сільської ради

4.

Відповідальний виконавець програми

Архівний відділ

Чортківської районної військової адміністрації 

5.

Учасники програми

Фінансовий відділ Білобожницької сільської ради,

архівний відділ

Чортківської районної військооївої адміністрації 

6.

Термін реалізації програми

2024 рік

7.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми 

Білобожницької територіальної громади

 

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідний для реалізації програми, всього:

20 тис.грн.

 

в тому числі: кошти бюджету громади

 

20 тис.грн.

ІІ. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма

 

Стабільна, організована та цілеспрямована діяльність органів виконавчої влади щодо виконання закріплених Конституцією України завдань є складовою політики держави.

Фінансово – матеріальне забезпечення виконання поставлених завдань є однією із складових умов забезпечення здійснення конституційних повноважень органами виконавчої влади, що спрямовані на надання якісних адміністративних послуг, створення зручних та сприятливих умов праці, а також отримання таких послуг громадянами та суб’єктами господарювання та може бути здійснене у співпраці з органами місцевого самоврядування.

Кабінетом Міністрів України започатковано  впровадження ряду реформ у різних сферах діяльності, у тому числі продовження процесу децентралізації повноважень. Перед працівниками місцевих органів виконавчої влади поставлено низку завдань щодо забезпечення низки реформ на місцевому рівні, у тому числі з урахуванням змін до податкового законодавства, нової концепції міжбюджетних відносин, підвищення самостійності місцевих бюджетів, тощо.

На місцеві органи виконавчої влади, зокрема на архівний відділ Чортківської районної військової адміністрації (далі - відділ) покладається відповідальність за  реалізацію державної політики у сфері архівної справи, здійснення управління  архівною справою і діловодством на території району.

Однак, відділ має певні труднощі у фінансовому та матеріально-технічному забезпеченні. Низький рівень фінансування видатків на виплату заробітної плати та нарахування на неї працівникам відділу, не дозволяє якісно забезпечити функції, покладені державою на відділ та виконання повноважень.

До завершення процесу децентралізації, відділ здійснює повноваження у сфері координації діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, приватних архівних установ, заснованих фізичними особами та юридичними особами приватного права, у питаннях архівної справи і діловодства. Тому, важливим питанням є необхідність належного фінансування видатків на оплату праці та нарахування на заробітну плату працівникам відділу.

Для забезпечення належного виконання делегованих повноважень та функцій покладених державою, з метою виконання заходів, відділ  потребує відповідного фінансування. Однак, обсяг коштів на фінансування видатків для забезпечення ефективної роботи відділу обмежений.

З метою уникнення соціальної напруги серед працівників архівного відділу Чортківської районної військової адміністрації рівень заробітної плати та недопущення заборгованості з її оплати, необхідне впровадження комплексних заходів, чим і зумовлена необхідність розроблення, прийняття та виконання цієї Програми.

 

 

 

 

ІІІ. Визначення мети програми

 

Розвиток Чортківського району – це суб’єктивний процес, що відбувається під впливом управлінських заходів з боку структурних підрозділів Чортківської районної військової адміністрації до органів місцевого самоврядування району. 

Метою Програми є забезпечення виконання архівним відділом повноважень визначених Законом України «Про правовий режим воєнного стану», Законом України «Про місцеві державні адміністрації» здійснення керівництва у сфері архівної справи, надання якісних послуг громадянам, оздоровлення відносин між органами влади з населенням, інститутами громадянського суспільства.

 

 

ІV. Обґрунтування  шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування, строки та етапи виконання Програми

 

Програма спрямована на створення умов для забезпечення безперебійної та ефективної діяльності відділу, вирішення проблем соціально – економічного характеру, впровадження змін та реформ.

Досягнення поставлених завдань можливе за наявності фінансового та матеріально – технічного забезпечення діяльності відділу.

Фінансування заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету Білобожницької сільської ради в межах бюджетних призначень за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету міської ради з урахуванням вимог статті 85 Бюджетного кодексу України.

Запроваджена   Законом   України   «Про   Державний   бюджет   України на 2024 рік» нова модель оплати праці державних службовців на основі класифікації посад державної служби відповідає нормам проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад» (реєстр. № 8222 від 23.11.2022), прийнятого 28.07.2023 Верховною Радою України за основу в першому читанні.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 23.10.2023 № 1109 «Про підготовку до запровадження умов оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році» затверджено Каталог типових посад державної служби і критерії віднесення до таких посад, а постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 № 1409 «Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році» (далі – постанова № 1409) – схему посадових окладів на посадах державної служби.

У Законі України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» обласним державним адміністраціям з метою реалізації нової моделі оплати праці державних службовців на основі класифікації посад та з урахуванням фактично зайнятих посад збільшено видатки на оплату праці працівників.

Водночас відповідно до положень статей 1 та 29 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації здійснюють повноваження, делеговані їм обласними і районними радами відповідно до Конституції України в обсягах і межах, передбачених статтею 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Згідно із положеннями частини третьої статті 2 Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади» органи державної влади можуть отримувати додаткові кошти з місцевих бюджетів для виконання делегованих законами України повноважень органів місцевого самоврядування. З огляду на це, постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 № 787 «Про видатки на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій» (зі змінами; далі – постанова № 787) передбачено за рахунок додаткових коштів з місцевих бюджетів на оплату праці працівників місцевих державних адміністрацій для здійснення ними делегованих відповідно до закону повноважень органів місцевого самоврядування під час встановлення посадових окладів державним службовцям місцевих державних адміністрацій застосовування додаткових коефіцієнтів підвищення посадових окладів, визначених схемою згідно з постановою № 1409.

 

 

V. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники

 

Основним завданням Програми є стимулювання активності працівників відділу на досягнення конкретних результатів,  прийняття ефективних управлінських рішень та на оперативне розв’язання проблем. 

Делегування повноважень органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування вбачається важливим із точки зору не лише оптимізації загальнодержавного механізму публічно-владного управління, але й розширення функціонально-компетенційної сфери діяльності муніципальних органів задля найповнішого задоволення потреб життєзабезпечення населення сіл, селищ та міст, наближення системи адміністративного обслуговування до пересічних громадян.

Делегування організаціі архівної справи в територіальній громаді діє згідно зі встановленими пріоритетами, тобто вбачає забезпечення безперешкодного доступу до архівних інформаційних ресурсів, підвищення якості архівних послуг відповідно до динаміки розвитку цифрового середовища та потреб користувачів; якісне і коиплексне формування Націрнального архівного фонду. Розбудова мережі архівних установ в умовах адміністративно-територіальної реформи; збереженість Національного архівного фонду як складової світової культурної спадщини  та інформаційних ресурсів суспільства для задоволення потреб та очікування суспільства і держави.

Інститут делегування повноважень органам місцевого самоврядування має конституційну основу - він прямо передбачений статтею 143 Основного Закону.

Делегування повноважень слугує меті досягнення пріоритетів у розвитку архівної справи Білобожницької територіальної громади, спрямовуючи зусилля щодо наявності на місцевому рівні архівного підрозділу сільської ради, що забезпечує тимчасове зберігання документів Національного архівного фонду, інших документів, утворених у процесі діяльності територіальної громади і її виконавчого органу, оперативне документаційне забезпечення діяльності органу місцевого самоврядування. А архівний відділ Чортківської районної військової адміністрації, у свою чергу, забезпечує реалізацію державної політики у сфері архівної справи і діловодства, управління архівною справою і діловодством на території району; зберігання документів Національного архівного фонду, утворених у процесі діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб незалежно від форм власності; документаційне забезпечення діяльності органів влади; захист конституційних прав громадян. В сенсі відповідальності та контролю Архівний відділ зберігає контроль за дотриманням законодавства у сфері архівної справи навіть після делегування повноважень. У разі виявлення порушень в організації архівної справи об’єднаної територіальної громади, може втручатися для забезпечення законності.

 

VI. Напрямки діяльності та заходи Програми

 

№ з/п

Напрям діяльності (пріоритетне завдання)

Перелік

заходів

Програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість)

тис. грн. у тому числі:

Очікуваний

результат

2024

 

1.

Забезпечення фінансової бази для підтримки діяльності архівного відділу  Чортківської районної військової адміністрації

Забезпечення виплати заробітної плати та нарахувань на неї









 

2024 рік

 

Фінансовий відділ Білобожницької сільської ради 

 

Архівний відділ Чортківської районної військової адміністрації

 

Бюджет Монастериської міської територіальної громади

 

20,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підвищення ефективності роботи працівників і зміцнення кадрового потенціалу шляхом залучення до виконання обов’язків кваліфікованих перспективних кадрів

 

Зростання оперативності виконання завдань та прийняття управлінських рішень на 10%

 

Усього на Програму

20,00

 

 

 

VII. Координація та контроль за виконанням Програми 

 

Виконання Програми здійснене шляхом реалізації її безпосередніми виконавцями її заходів та завдань. Безпосередній контроль за ходом виконання завдань Програми здійснюється відділом, за цільовим та ефективним використанням коштів – головний розпорядник коштів – управління фінансів Білобожницької сільської ради.  Контроль за виконанням Програми  покладається на постійну комісію Білобожницької сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку. Інвестицій та міжнародного співробітництва.

Відповідальний виконавець – відділ – звітує про хід виконання Програми на сесії сільської ради.

 

 

Секретар сільської ради                                             Надія ЗАДОРОЖНА          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь