БІЛОБОЖНИЦЬКА ГРОМАДА
Чортківський район, Тернопільська область

№215  Про створення та використання місцевого матеріального резерву Білобожницької сільської ради  для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визначення та  затвердження його номенклатури, обсягів та місця розміщення

Білобожницька сільська рада

Чортківського району Тернопільської області

Восьме скликання

друга  сесія

Шосте пленарне засідання

РШШЕННЯ

 

 

 

­­­­­04 червня 2021 року                                                                 №215

 с. Білобожниця

 

Про створення та використання місцевого

матеріального резерву Білобожницької сільської ради  для

запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних

ситуацій, визначення та  затвердження його

 номенклатури, обсягів та місця розміщення

 

            Відповідно до статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні», Кодексу цивільного захисту України, Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року №775, з метою забезпечення своєчасних заходів щодо запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, враховуючи пропозиції постійної комісії  з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва,

 

ВИРІШИЛА:

 

1.    Створити місцевий матеріальний резерв Білобожницької сільської ради для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в сумі 100 000 грн.

2. Затвердити Програму створення та використання місцевого матеріального резерву Білобожницької сільської ради для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що додається.

3. Номенклатуру та обсяги місцевого матеріального резерву Білобожницької сільської ради встановити в залежності від потреби визначеної рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Білобожницької сільської ради.

4. Виділення коштів та визначення їх обсягу для придбання матеріальних цінностей, визначених  номенклатурою місцевого матеріального резерву Білобожницької сільської ради, проводити на підставі розпорядження Білобожницького сільського голови.

5.    Фінансовому відділу передбачити кошти зазначені в п.1 рішення при змінах до бюджету Білобожницької сільської ради.

6. Відділу планування бухгалтерського обліку та звітності у встановленому Законом порядку забезпечити здійснення організаційних заходів з придбання матеріальних цінностей, визначених номенклатурою місцевого матеріального резерву Білобожницької сільської ради.

         

6.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну  комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

Сільський голова                                                       Шепета В.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

                                                                                                              Рішення сесії

Білобожницької сільської ради

від ____________ 2021р. №___

 

ПРОГРАМА

створення та використання місцевого матеріального резерву Білобожницької сільської ради для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

 

I.Загальні положення

 

Державна політика у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру здійснюється на принципах пріоритетності завдань, спрямованих на рятування життя і збереження здоров’я людей та охорони довкілля.

Враховуючи те, що надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, як правило, виникають несподівано та потребують швидкого реагування, заходи для ліквідації їх наслідків повинні бути заздалегідь спланованими.

Аналіз надзвичайних ситуацій свідчить, що їх загальна кількість за останні роки не зменшується, а навпаки – збільшується. Наявність місцевого матеріального резерву дозволяє аварійно-відновлювальним силам своєчасно виконати заходи, спрямовані на запобігання, ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, надання термінової допомоги потерпілому населенню.

Вищевказане дає підстави зробити висновок, що створення місцевого матеріального резерву є життєво необхідним, оскільки забезпечує матеріальну основу для оперативного проведення першочергових робіт та заходів із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, сприяє значному зниженню матеріальних збитків та зменшенню обсягу можливих втрат населення.

 

II. Правова основа Програми

 

Правовою основою Програми є чинне законодавство України:

  • Конституція України;
  • Кодекс цивільного захисту України
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 775 «Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків».

 

III. Мета і основні завдання програми, керівні документи

 

Основною метою Програми є створення та використання у разі необхідності резерву матеріально-технічних засобів, які повинні спрямовуватись на здійснення заходів із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, яка досягається шляхом виконання наступних завдань:

- створення резервів згідно з номенклатурою та обсягами накопичення матеріально-технічних засобів місцевого резерву з метою їх залучення для здійснення запобіжних заходів у разі загрози або можливості виникнення надзвичайних ситуацій;

- матеріально-технічної підтримки аварійно-рятувальних дій при ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру;

- матеріального забезпечення проведення першочергових та невідкладних відновлювальних робіт;

- надання громадянам, постраждалим від наслідків надзвичайних ситуацій, матеріальної допомоги для забезпечення їх життєдіяльності;

Основне завдання програми створення місцевого матеріального резерву – забезпечити накопичення достатнього запасу матеріальних засобів, виходячи з максимально прогнозованого масштабу надзвичайної ситуації, для ефективного реагування в стислі терміни на можливі виклики, спричинені наслідками надзвичайної ситуації.

 

IV. Фінансове та матеріальне забезпечення Програми

 

           Забезпечення створення, утримання та поповнення резервів здійснюється:

1. Місцевого резерву – за рахунок коштів місцевого бюджету у межах фінансових можливостей;

2. Створення, утримання та поповнення резерву може здійснюватися за рахунок добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних внесків організацій та об’єднань громадян, інших не заборонених законодавством джерел у формі надання матеріальних цінностей шляхом подання відповідної заяви та складання акту приймання –передачі.

 

V. Очікувані результати Програми

 

            Результатом виконання Програми має стати створення місцевого матеріального резерву з метою використання його у випадку загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків.

Виконання Програми дасть змогу використовувати матеріальні резерви для:

здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій;

   ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків;

проведення невідкладних відновлювальних робіт

 

 

      Секретар сільської ради                                                  Надія Задорожна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь