Цьогоріч День пам‘яті та примирення Україна зустрічає в умовах повномасштабної війни, яку розпочала росія. Пам‘ятаємо. Вистоїмо. Переможемо.

Дата: 08.05.2022 14:21

Сьогодні, 8 травня в Україні і світ відзначається День пам’яті та примирення, присвячений вшануванню жертв Другої світової війни. До цієї дати Український інститут національної пам'яті презентує новий відеоролик «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», створений у межах відеопроєкту «Війна і міф».

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Популярне гасло повоєнного часу, заклик-клятва, що ніби-то увічнює пам’ять усіх загиблих у війні радянських громадян.

Перелік жертв війни, яких вшановували в СРСР, був далеко не повним. Серед «забутих»: військовополонені, інваліди війни, жертви Голокосту, остарбайтери, учасники так званих «прикордонних конфліктів».

Показово, що сьогодні ставлення росії до своїх загиблих не змінилось. У війні з Україною вони так само замовчують втрати. Багато солдатів залишаться зниклими безвісти, росії так зручніше і дешевше.

Цей проєкт є додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені періоду Другої світової війни та пам'яті про неї.

Виробництво: Prosto production.

Над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.

У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова, а саме міф «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (авторка – Вікторія Яременко).

Цей та інші ролики з циклу у високій якості можна завантажити за посиланнями ??

Детальніше про ролик можна прочитати на нашому сайті ?? https://cutt.ly/iG8iRCH

#ДругаСвітоваВійна #ВійнаіМіф