БІЛОБОЖНИЦЬКА ГРОМАДА
Чортківський район, Тернопільська область

Додаток 4 рішення сільської ради від 16.02.2022р. №445

                                                                                            Додаток 4

               рішення сільської ради

               від 16.02.2022р. №445

Положення

про зміст, опис та порядок використання символіки села Базар Білобожницької об’єднаної територіальної громади

 

Опис герба села Базар Чортківського району

 

Зображення розділено на три частини: у горішній - на жовтому тлі подано образ Покрови, у двох долішніх - природнє джерело Червоної криниці та ключ. Три символи - Богородиці, джерела та ключа міцно зв'язують воєдино ідентичність села, не розриваючи його історії від сьогодення. Герб вписано у декоративний картуш, який доповнено колосками пшениці.

 

Пояснення Герба

У селі Базар на Покрову 14 жовтня - храмове свято, яке для багатьох поколінь місцевих мешканців стало великою традицією. Це своєрідний духовний та релігійний символ, пов'язаний в першу чергу із образом Пресвятої Богородиці. Зображення символу джерела - Червоної криниці,  ліворуч в долішній частині, показує одне із важливих місць, від якого розпочалося заселення цієї місцини з давніх часів. Ключ, як символ митниці, доповнює знакову символіку поселення, бо перша найдавніша назва села була - "Митниця". Жовтий, червоний і зелений кольори використано як тло, на яких розміщено символіку: жовтий - духовне світло, червоний - це колір пісковиків з-під яких б'є джерело та натяк на криваву історію, яка прокотилася цією землею. Зелений - символ життєдайності, зела, вічного відновлення природи, власне глибинний  символ природнього циклу та календаря селян.

 

Порядок використання герба села Базар

 

Дане Положення розроблене на основі ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні". Визначає правовий статус герба, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.

Герб села Базар є територіальним символом, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування. Еталон герба та супровідні документи зберігаються в старости села Базар і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей.

 

Репродукування та тиражування герба села Базар здійснюється:

У вигляді кольорового, чорно-білого, об’ємного чи графічного зображення, Довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів

При репродукуванні та тиражуванні герба села Базар має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису.

Зображення герба відтворюється:

На фасаді будинку органу місцевого самоврядування, бланках, штампах, печатці (для особливих церемоній) представницьких та виконавчих органів, офіційних виданнях села, центральних вулицях, при в’їзді на територію села Базар.

Зображення герба використовується:

Як елемент святкового оформлення під час урочистих церемоній та свят, на почесних грамотах, вітальних листах, пам’ятних адресах, важливих історичних документах, угодах, На номерних будинкових табличках, візитних картках депутатів села Базар, тощо

Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджене зображення герба (згідно з еталоном) а з комерційною метою (реклами товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) з дозволу староства.

Виключне право на використання герба належить староству села Базар. Відповідальність за дотримання вимог щодо його використання покладається на старосту села.

У випадку наруги над гербом села Базар фізична чи юридична особа притягується до відповідальності відповідно до законодавства України.

 

Опис прапора

 

У зображенні прапора села використано національні барви - синю та жовту. Жовта - упізнаваний елемент, який бачимо на гербі. Такий паралелізм творить спорідненість та упізнаваність поміж гербом та прапором. Головний символ прапора - митний ключ, зображений вертикально. Така скупіша, порівняно із гербом інформативність, дозволяє уникнути різнопрочитання й зосередитись на чіткому візуальному відсиланні до історії та первинної назви села.

 

Порядок використання прапора села Базар

 

Прапор є офіційним символом села Базар, атрибутом влади органу місцевого самоврядування.

Еталон прапора та супровідні документи зберігаються в старости села Базар і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей.

Прапор села Базар (оригінал) встановлюється в службовому кабінеті старости села.

При репродукуванні та тиражуванні прапора села Базар має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису.

Прапор піднімається на фасаді будинку органу місцевого самоврядування, або в інших відведених місцях: у дні державних свят України, урочистих церемоній та свят, під час проведення господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів.

За обставин коли здійснюється одночасне підняття  державного прапора України та прапора села Базар, останній не може перевищувати за розмірами і розміщується справа від нього (з боку глядача).

Виключне право на використання прапора належить староству села Базар. Відповідальність за дотримання вимог щодо його використання покладається на старосту села.

У випадку наруги над прапором села Базар фізична чи юридична особа притягується до відповідальності відповідно до законодавства України.

 

 

Секретар  сільської ради                                                    Надія ЗАДОРОЖНА

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь