БІЛОБОЖНИЦЬКА ГРОМАДА
Чортківський район, Тернопільська область

додаток 3 до рішення   сільської ради від 30.06.2022 року №507

                                                                                  Додаток 3

до рішення  сільської ради

від 30.06.2022року №507

 

 

Елементи визначення єдиного податку

 

І. Загальні положення.

Єдиний податок на території  Чортківської міської територіальної громади встановлено  відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) та рішень сесій територіальної громади.

Порядок переходу суб’єктів підприємницької діяльності на застосування спрощеної системи  оподаткування регулюється  Податковим кодексом України.

ІІ. Платники податку.

Платниками податку є суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Платники податку поділяються на  групи  у відповідності до ст. 291 Податкового кодексу України.

ІІІ. Об’єкт оподаткування.

  Об’єктом оподаткування є дохід платника єдиного податку, порядок визначення якого  наведено в  ст. 292 Податкового кодексу України.

IV.База оподаткування.

Для фізичних осіб І та ІІ груп  база оподаткування носить фіксований характер і не залежить від суми одержаної виручки. Для інших платників єдиного податку (фізичних та юридичних осіб) груп  базою оподаткування є дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до вимог ст. 296 Податкового кодексу України.

V. Ставки податку.

Ставки податку для фізичних  осіб І групи  встановлюються  міською радою у відсотках до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року,  ІІ групи – у відсотках до  мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у межах, визначених  ст. 293  Податкового кодексу України.

Для інших груп платників єдиного податку (фізичних та юридичних осіб) розміри ставок визначаються у відсотках до доходу згідно із ст. 293 Податкового кодексу України.

Порядок застосування ставок єдиного податку у разі перевищення визначеного законодавством обсягу доходу регулюється ст. 293 Податкового кодексу України.

VІ. Порядок обчислення.

Платники єдиного податку – фізичні особи І-ІІ груп сплачують податок за фіксованими ставками, незалежно від обсягу доходу .

Інші платники єдиного податку обчислюють суму податку у відсотках від доходу, порядок визначення якого регулюється ст. 292 Податкового кодексу України.

VІІ. Строк та порядок сплати.

Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначено в ст.295 Податкового кодексу України. Податковий (звітний) період для платників єдиного податку визначено ст. 294 Податкового кодексу України.

VІІІ. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку.

Платники єдиного податку здійснюють подання звітності про  сплату єдиного податку  в порядку та строки, визначені ст. 296 Податкового кодексу України.

ІХ. Особливості податкового навантаження.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати податків і зборів, перелік яких наведено  в ст. 297 Податкового кодексу України.

Х. Відповідальність.

Платники  єдиного податку несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність  подання податкових декларацій у відповідності з Податковим кодексом України.

Контроль за справлянням податку, повнотою та своєчасністю його сплати покладено на податкові органи.

 

 

Секретар ради                                                                        Надія ЗАДОРОЖНА

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь